Le Printemps Des Artistes Sergisi büyük başarıyla sonlandı

eleneksel hale gelen Le Printemps Des Artistes resim sergisi 24 Mayıs- 2 Haziran tarihleri arasında İstanbul Sainte-Pulchérie Fransız Lisesi’ndeki OD’A Sanat Galerisi’nde düzenlendi.

Le Printemps Des Artistes Sergisi büyük başarıyla sonlandı. Geleneksel hale gelen Le Printemps Des Artistes resim sergisi 24 Mayıs- 2 Haziran tarihleri arasında İstanbul Sainte-Pulchérie Fransız Lisesi’ndeki OD’A Sanat Galerisi’nde düzenlendi.

17 kez düzenlenen serginin bu seneki teması “Lale” idi ve aynı zamanda bir hayır etkinliği olan sergi büyük başarı elde etti.

Le Printemps des Artistes – Sanatçıların Baharı sergilerinin 17’incisi “Lale” temasıyla İstanbul Sainte-Pulchérie Fransız Lisesi’ndeki OD’A Sanat Galerisi’nde sanat severlerle buluştu.

İstanbullu sanatseverlerin artık çok iyi bildiği kültürel bir buluşma mekânı haline gelen Printemps des Artistes sergisi aynı zamanda Fransızca konuşan uluslararası toplulukları da bir araya getiren bir etkinlik olma özelliğiyle de ön plana çıktı.

Dörtyüze yakın seçkin davetli katılımıyla gerçekleşen açılışta konuşma yapan Fransa Başkonsolosu Olivier Gauvin, İstanbul Accueil Derneği Başkanı Özlem Erel ve Sainte -ulchérie Fransız Lisesi Müdürü Hermine Ridé de bu serginin 17 yıldır başarıyla devam ettirilmesinden duydukları memnuniyeti belirttiler.

İstanbul Accueil Derneği tarafından, yine dernek üyesi altı gönüllünün katkılarıyla düzenlenen sergiye bu yıl her biri kendine özgü üslubu ve tekniğiyle – ebrudan seramik çini ve suluboyaya- 12 sanatçı katıldı: Aslı Cangöz, Azniv Çoban, Canan Aydoğan, Carmen Bouyer, Cinzia Dalessi, Fatma Dilek Şenol, Elmas Aksu Karayel, Erin Nicole Power, Ludivine Ormanı, Meral Bıçakcı, Nida Erdoğan, Segolene Gosset.

Aynı zamanda bir yardım etkinliği de olan sergide satılan 87 adet tablodan elde edilen gelirin yüzde 30’u bağış olarak, Hayata Renk Ver Gülmek İyileştirir ve Petites Sœurs des Pauvres dernekleri için ayrıldı.

İstanbul Accueil Derneği hakkında

İstanbul Accueil Derneği’nin öncelikli amacı, İstanbul’a yerleşen Fransız ya da Frankofon ailelerin, yeni hayatlarına kolayca adapte olabilmelerini sağlamak. Dernek, bu süreçte şehirle ve toplumla en sağlam bağ kurma biçiminin ‘dayanışma’ anlayışından geçtiği bilinciyle birçok hayır etkinliği yapıyor.

Bunlardan en büyüğü ise 2006 yılından bu yana aralıksız olarak her yıl ilkbaharda düzenlenen ve Sainte Pulchérie Fransız Lisesi’nin sanat galerisi Od’A-Ouvroir d’Art’da gerçekleştirilen Le Printemps des Artistes (PDA) – Sanatçıların Baharı.

Bu sanat sergisi, sosyal sorumluluk projelerine destek vermek için hazırlanmış bir etkinlik. Dernek hakkında daha fazla bilgi edinmek için https://www.istanbulaccueil.net adresini ziyaret edebilirsiniz.

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.