Leonardo Dicaprio Oscar konuşması ile alkış aldı

Leonardo Dicaprio Oscar konuşması ile alkış aldı

Dicaprio Oscar konuşması ile unutulmazlar arasında yerini aldı. Leonardo Dicaprio Oscar ödül töreninde hafızalarda yer eden bir konuşma yaptı. Yıllardır Oscar heykelciğini alabilmek için çabalayan aktör 88’inci Oscar ödüllerinde bu amacına ulaştı.

Meksikalı yönetmen Alejandro Gonzalez Inarritu bu yıl “The Revenant” (Diriliş) filmiyle “En İyi Yönetmen” ödülünü kazandı. İşte bu filmdeki başrolüyle Leonardo Dicaprio şeytanın bacağını kırdı ve En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ını aldı.

Oscar heykelciğini havaya kaldırarak sahnede bir konuşma yapan Leonardo Dicaprio, etkileyici bir konuşma yaptı. Dünyanın en önemli sorunu olan çevre sorunu ile ilgili önemli mesajlar veren Dicaprio “Büyük şirketler adına değil insanlık adına konuşacak liderlere ihtiyacımız var” dedi.

Bu yıl 88. Oscar Ödülleri’nde ödül alanların yaptıkları konuşmalarda ve organizasyonda dikkat çekici olan sosyal mesajların öne çıkmasıydı.  

DiCaprio, çevre hassasiyeti ve iklim değişikliği konularında seslendi. Oscar ödülünü eline alan Leonardo Dicaprio “Diriliş, bir adamın doğaya karşı mücadelesini konu alıyor. 2015 dünyanın geçirdiği en sıcak yıldı. Film çekerken kar bulabilmek için gezegenin en güney kısmına gitmek zorunda kaldık. İklim değişikliği gerçek, şu anda yaşanıyor. Tüm türlerin karşısındaki en büyük tehdit. Birlikte çalışmalı ve büyük firmalar için değil tüm insanlık, yerliler ve bu değişiklikten en çok etkilenen milyarlarca insan için konuşan liderlere destek vermeliyiz. Çocuklarımızın çocukları için, sesi hırs politikası tarafından boğulmuş olanlar için. Bu muhteşem ödül için hepinize teşekkür ediyorum.”

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.