Levent Niş vefat etti cenazesi ne zaman

Türk tiyatrosunun ustalarından Levent Niş vefat etti. 64 yaşındaki Levent Niş’in vefatının ardından Kültür ve Turizm Bakanlığı sosyal medya hesabından başsağlığı mesajı paylaştı.

Levent Niş vefat etti cenazesi ne zaman?  Türk tiyatrosunun usta isimlerinden Levent Niş oyuncu ve yönetmen Levent Niş 64 yaşında vefat etti. Levent Niş’in ölüm haberi sanat dünyasında derin üzüntüye yol açtı. 

Tiyatro, sinema ve dizilerde rol alan Levent Niş, İstanbul Devlet Tiyatro sanatçısı ve oyuncusu Sevinç Niş ile evliydi. İki çocuk babası olan Levent Niş’in cenazesi hakkında oğlundan açıklama geldi.

Levent Niş’in cenaze namazı Üsküdar Şakirin Camisi’nde

Levent Niş’in cenaze namazı Üsküdar Şakirin Camisi’nde kılınacak. Levent Niş cenaze duyurusu oğlu Kıvanç Niş tarafından yapıldı. Levent Niş son yolculuğuna Üsküdar Şakirin Camisi’nde kılınacak cenaze namazının ardından uğurlanacak. Levent Niş cenaze namazı 15 Mart Pazartesi ikinci namazının ardından kılınacak. Levent Niş’in cenazesi Karacaahmet Mezarlığı’nda defnedilecek.

 

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şöyle denildi: “Türk tiyatrosunun kıymetli oyuncularından Levent Niş’in vefatını üzüntüyle öğrendik. Devlet Tiyatrolarımızın emektar sanatçısına Allah’tan rahmet; ailesine, sevenlerine ve tüm sanat camiamıza başsağlığı diliyoruz.” 

Rasim Öztekin’in ardından 

Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Rasim Öztekin için üzüntüsünü dile getiren Levent Niş’in paylaşımı dikkat çekti. Rasim Öztekin’e veda eden Niş, “Sahne arkadaşım, Cunda dostum içimizi yaktın. Derler ya ‘sözün bittiği yer’ ışıklarda uyu.” mesajını paylaşmıştı.

Devlet Tiyatroları Genel Müdürü’nden mesaj

Levent Niş’in vefatının ardından Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt bir mesaj yayınladı:

“Kurumumuz emekli oyuncu ve rejisörlerinden Türk tiyatrosunun değerli ismi Levent Niş’in vefat haberini büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyorum. Kıymetli oyuncumuza Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve sanat dünyamıza başsağlığı diliyorum.”

Levent Niş kimdir

Levent Niş Elazığ’da 1957’de dünyaya geldi. Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Yüksek Bölümü’nden 1976 yılında mezun oldu. 40 yıl boyunca Ankara ve İstanbul’da birçok tiyatro oyununda rol aldı. Cem Yılmaz’ın çektiği “Yahşi Batı” adlı film de dahil olmak üzere pek çok filmde oynadı. 

Levent Niş’in rol aldığı tiyatro oyunları, film ve dizilerden bazıları şöyle:

“Yahşi Batı”, “Şebeke”, “Cennet Mahallesi”, “Beybaba”, “Fikrinin İnce Hastalığı”, “Yeşil Miras” ve “Duvardaki Kan”, “Aşkımız Aksaray’ın En Büyük Yangını”, “Bahar Noktası”, “Müzikli Kent”, “Barış Gezegeni”, “Coriolanus”, “Gölge Ustası” ve “Savaş Çiçekleri”

ETİKETLER:
Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.