Levent Üzümcü Çiğli’de alkışlandı

04.09.2019
A+
A-

Levent Üzümcü tek kişilik oyunu “Anlatılan Senin Hikayendir” ile Çiğli’deydi. Levent Üzümcü Çiğli’de alkışlandı. Çiğli Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikle ilçeye gelen Levent Üzümcü, imza gününe de katıldı.

Levent Üzümcü Çiğli’de alkışlandı

Levent Üzümcü Çiğli’de alkışlandı. Usta Tiyatrocu Levent Üzümcü tek kişilik oyunu “Anlatılan Senin Hikayendir” ile Çiğlililer’e eğlence dolu bir gece yaşattı.

Tiyatro oyuncusu Levent Üzümcü, Çiğli Belediyesi tarafından düzenlenen “Zafer, Barış ve Kurtuluş” etkinlikleri kapsamında Çiğli’deydi. 

Çiğlililere muhteşem bir sahne performansı sergileyen Levent Üzümcü, bol bol alkış aldı. Oyun, Cumhuriyet ve Demokrasi Parkı Amfi Tiyatrosu’nda ücretsiz olarak sergilendi. 

Geniş bir izleyici kitlesi tarafından takip edilen geceye, meclis üyeleri, muhtarlar ile çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin yanı sıra 7’den 70’e her yaştan vatandaş katıldı. Üzümcü’nün anılarını anlattığı ancak izleyenlerin de kendi yaşantısından kesitler bulabildiği oyun, büyük bir ilgi ve beğeniyle izlendi.

Söyleşi ve kitap İmza

Etkinlikler Levent Üzümcü ve oyuncu, yazar Cengiz Toraman’ın “Anlatılan Senin Hikayendir” adlı kitabının imzası ve söyleşisiyle devam etti. Çiğli Belediyesi Konferans salonunda düzenlenen söyleşide Üzümcü ve Toraman, oyuna dair soruları cevaplayıp, yaşamlarından kesitler sundular. Söyleşi bitiminde ise kitapları imzaladılar.

Başkan Gümrükçü kitap imzalattı

Kitap imzalatan Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, Çiğli’de kültür ve sanat alanında yapılan etkinliklere önem verdiklerini belirterek, “Çok değerli tiyatro oyuncularımızı, yazarlarımızı ve sanatçılarımızı Çiğli halkıyla buluşturmaya devam ediyoruz. Bugün de düşüncesi ve çizgisiyle çok değerli oyuncumuz Levent Üzümcü ile Çiğli’mizde buluştuk. Yine değerli yazarımız Cengiz Toraman da bizlerle oldu. Gösterdikleri yoğun ilgiden dolayı Çiğli halkına teşekkür ediyoruz” dedi.

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.