Livaneli Son Ada için yeni bir son yazdı

Zülfü Livaneli, 2008 yılında okurlarla buluşan Son Ada adlı romanına yeni bir son yazdı. Roman yeni haliyle raflarda yerine almaya hazırlanıyor.

Livaneli Son Ada için yeni bir son yazdı. Türkiye’nin çok yönlü entelektüel isimlerinden Zülfü Livaneli, en politik romanı Son Ada için farklı bir son kaleme aldı. 

İnkılâp Kitabevi etiketiyle okurlarla 1 Eylül’de buluşacak olan kitap 2009 Orhan Kemal Roman Armağanı’na sahip… 

İlk kez 2008 yılında okurlarla buluşan Son Ada, yıllar sonra yeni sonuyla raflarda yerini almaya hazırlanıyor. Zülfü Livaneli’nin yıllar öncesinden bugünleri anlattığı romanı Son Ada. Livaneli’nin eklediği yeni sonu ile Son Ada edebiyatseverlerle buluşacak.

Son Ada’nın sonunda ne var? Nasıl bir yenilik var? Zülfü Livaneli’nin çok ses getiren ve en politik romanı olan Son Ada’da ‘Gezi direnişçileri’ selamlanıyor.

Yayınevinin paylaştığı basın bülteninde, Son Ada romanında Gezi direnişçilerinin selamlandığı yenilenmiş baskının 1 Eylül’de raflarda olacağı belirtiliyor. 

Edebiyatçı, sanatçı ve fikir insanı kimliğiyle tanınan Zülfü Livaneli’nin, yayınlandığı günden bugüne çok ses getiren romanı Son Ada, yeni baskısıyla yeniden okurlarla buluşuyor. 2009 Orhan Kemal Roman Armağanı’na layık görülen ve pek çok dile çevrilip dünya çapında okunan Son Ada, İnkılap Kitabevi basımında Livaneli’nin yeni eklediği sürpriz epilog ve Gezi direnişçilerini selamlayan yenilenmiş finaliyle tekrar okur karşısına çıkıyor.

Romanları 40 dilde yayınlanan ve uluslararası pek çok ödüle layık görülen usta edebiyatçı Zülfü Livaneli’nin Son Ada romanı hem dünya hem de Türk edebiyatı için büyük bir değer taşıyor. Gözden uzakta, kendi oluşturduğu adil bir sistem içinde huzurla yaşayan ada halkının değişen hayatını anlatan klasik romanda, bir diktatörün halka ve doğaya nasıl düşmanca davrandığı alegorik bir anlatımla gözler önüne seriliyor.

Türk edebiyatının mihenk taşlarından Yaşar Kemal, Son Ada için kaleme aldığı önsözde romanı “Edebiyatta görkemli bir söz vardır, büyük kapıdan girmek. Bu, büyük bir eserin yazarı demek. Zülfü büyük kapıdan bu romanıyla girmiştir.” şeklinde anlatıyor.

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.