17. Akbank Kısa Film Festivali başvuruları başladı

Kısa film festivali denildiğinde ilk akla gelenlenlerden olan Akbank Kısa Film Festivali’nin bu yıl 17’incisi düzenlenecek. Festivalin yarışma bölümü için katılacak eserlerin başvurusu başladı.

17. Akbank Kısa Film Festivali başvuruları başladı. 22 Mart – 1 Nisan 2021 tarihleri arasında düzenlenecek olan 17. Akbank Kısa Film Festivali iki ayrı kategoride gerçekleştirilecek. Ulusal ve uluslararası iki kategori için ödüller açıklandı. 

Geçtiğimiz yıl düzenlenen festivalin ‘yarışma bölümüne’ 74 ülkeden toplam 2.217 kısa filmin başvurmuştu. Bu yıl yine heyecanla beklenen “Yarışma Bölümü” için son başvuru tarihi 25 Aralık 2020, Cuma olarak duyuruldu. 

17. Akbank Kısa Film Festivali Yarışma Bölümü’ne başvuran eserleri festival jürisi değerlendirecek. Bu değerlendirme sonucunda Ulusal Yarışma bölümünde “En İyi Kısa Film” 35 bin TL, Uluslararası Yarışma bölümünde “En İyi Uluslararası Film” ise 5 bin Dolar ödül kazanacak. 

17. Akbank Kısa Film Festivali’inde “Festival Kısaları”, “Dünyadan Kısalar”, “Kısadan Uzuna”, “Deneyimler”, “Belgesel Sinema”, “Perspektif” “Özel Gösterim”, ve “Forum” bölümleri olacak. Yurt içi ve yurt dışından geniş katılımlı atölye çalışmaları ve söyleşileriyle 22 Mart – 1 Nisan 2021 tarihleri arasında sinemaseverlere keyifle izleyecekleri bir program sunulacak. 

17. Akbank Kısa Film Festivali yarışması başvuru formlarını, Akbank Sanat’tan ya da www.akbankkisafilmfestivali.com ve www.akbanksanat.com adreslerinden temin edilebilir.

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Dil Tarih Coğrafya mezunudur. Türk hikayeciliği konusunda mikro tarih çalışmaları bulunmaktadır. Kültür sanat etkinlikleri, yazar buluşmaları, söyleşiler düzenlemektedir.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.