Madonna İsrail konserini iptal et

Madonna İsrail konserini iptal et

Madonna İsrail konserini iptal et, çağrısı yapıldı. Ünlü popçu Madonna İsrail’de düzenlenecek olan 2019 Eurovision Şarkı Yarışması öncesi sahneye çıkacak. Bunun için da 1,5 milyon dolar alacak. 

Pink Floyd grubunun efsane basçısı ve solisti Roger Waters, Madonna’ya çağrıda bulundu. ‘İsrail konserini iptal et’ diyen Roger Waters, Madonna’nın kararından vazgeçmesini istedi.

Pop müzik dünyasının tartışmasız en ünlü isimlerinden olan Madonna, İsrail’de yapılacak 64. Eurovision Şarkı Yarışması öncesi sahnede olacak. Madonna, yarışma öncesi sahneye çıkarak 2 şarkı söyleyecek. Bunun karşılığında da 1,5 milyon dolar kazanacak. 

140 sanatçı boykot imzası attı

Eurovision Şarkı Yarışması’nın İsrail’de yapılmaması için 140 sanatçı imza atarak çağrıda bulundu. Bunların arasında Roger Waters da yer alıyor. Organizatörlere yarışmanın İsrail’den başka yerde yapılması yönünde çağrıda bulunuldu. 

Dünyaca ünlü 140 sanatçı, 64. Eurovision Şarkı Yarışması’nın boykot edilmesini istemişti. Sanatçılar İngiliz The Guardian gazetesinde yayımladıkları mektup yayınlayarak şunları söylemişlerdi: 

“Biz, burada imzası bulunan sanatçılar, Filistinli sanatçıların İsrail’in ev sahipliğinde yapılacak 2019 Eurovision Şarkı Yarışması’nı boykot çağrısını destekliyoruz. Filistinliler, özgürlüklerine, adalet ve eşit haklara kavuşana kadar onları temel haklarından mahrum eden devlet ile işler eskisi gibi yürütülmemeli.”

Roger Waters Madonna’ya mektup yazdı

Rogers Waters, ayrıca Madonna’ya bir mektup yazdı. Mektubunda Tel Aviv’de düzenlenecek Eurovision Şarkı Yarışması’ndaki konserini iptal etmesini istedi.

Roger Waters “Son zamanlarda İsrail’de konser veren müzisyen arkadaşlarımın bazıları bunu köprüler inşa etmek ve barış talebini güçlendirmek için yaptıklarını söylüyor. Saçmalık! İsrail’de konser vermek karlı iş ama bu, işgalin, ayrımcılığın, etnik temizliğin, çocukların hapsedilmesinin ve silahsız eylemcilerin katledilmesinin meşrulaştırılmasına hizmet ediyor” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.