Mahler Oda Orkestrası İstanbul’da

“İstanbul’dan Berlin’e: Avrupa’nın Sesleri” turnesi kapsamında İstanbul’da bulunan Mahler Oda Orkestrası ilk konserini verdi. 

Mahler Oda Orkestrası İstanbul’da

Mahler Oda Orkestrası İstanbul’da ilk konserini İş Sanat’ta verdi. Klasik müzik dünyasının önemli şeflerinden Claudio Abbado’nun kurduğu Mahler Oda Orkestrası, “İstanbul’dan Berlin’e: Avrupa’nın Sesleri” turnesi kapsamında ilk konserini verdi.

İş Sanat’taki ilk konserde sanat severlerin karşısına çıkan Mahler Oda Orkestrası, Haydn’dan Ligeti ve Martinu’ya uzanan sıra dışı bir repertuvarı icra etti. Dinleyicilerini yüzyıllar arasında bir yolculuğa çıkaran orkestra yirmi ülkeden, kırk beş üyesi ile gezgin bir topluluk olarak tanınıyor.

Konserde, geçen yüzyılın en önemli bestecileri arasında sayılan György Ligeti’nin, solo korno ve orkestra için bestelediği “Hamburg Konçertosu”, Berlin Filarmoni Orkestrası solo kornisti Stefan Dohr solistliğinde seslendirildi.

Alman piyanist Holger Groschopp ve kornist Stefan Dohr’un solist olarak yer aldığı konserde, orkestranın şefliğini Londra Senfoni Orkestrası’nın daimi şeflerinden François-Xavier Roth üstlendi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.