Maidenin Altın Günü filminde Ezgi Mola

Ezgi Mola’nın başrolünde oynadığı Maide’nin Altın Günü, meceralı komedi olarak sinema izleyicisiyle buluştu. Film 2017 yapımı.

Maidenin Altın Günü filminde Ezgi Mola

Maidenin Altın Günü filminde Ezgi Mola izleyenlere keyifli bir oyunculuk sunuyor. 2017 yılı yapımı olan Maide’nin Altın Günü Ezgi Mola’nın baş rol oynadığı filmlerden biri. 

Kalın kaşları ve iri göbeğiyle “mahalleli kadın” tiplemesi ile filmde rol alan Ezgi Mola, neşeli ve temiz kalpli Maide rolünde. Filmin adından da anlaşılacağı gibi film bir altın gününden çıkış yaparak maceralı bir hal alıyor. 

Maide’nin Altın Günü filminin konusu

Ezgi Mola’nın canlandırdığı Maide, titiz ve marifetli bir ev kadınıdır. Mahallede de namlı kadınlar arasındadır. Onun yaptığı altın günleri dillere destandır. 

Kadınlar arasında adeta bir merasim yarışına dönen altın günlerinin lideri Maide’dir. En havalı altın günleri onun evinde yapılır. Gelsin kısırlar, gitsin börekler… Dolmalar, tatlılar hepsi birbirinden lezzetli ve kıskandıracak derecede ustalıkla servis edilir.

Sadece yemekler mi… Maide’nin eğlencesi de dudak ısırtan türdendir. Dillere desten eğlencenin başka evlerdeki altın günlerinde rakibi yoktur. 

Yine böyle dillere destan bir altın gününde, Maide’nin üç kuşaktır var olan altın gerdanlığı çalınır. Aile yadigarı gerdanlığı nasıl bulacak? 

Macera da işte tam burada başlıyor. Hani neredeyse üç ev alınacak değerde olan gerdanlığı bulmak ergen yeğen Yağmur plan yapar.

Yağmur, İstanbul dışından gelmiş ama uyanık mı uyanık afacan mı afacan cin gibi bir çocuktur. Yağmur tıpkı polisiye maceralarda olduğu gibi duvara, şüphelilerin fotoğraflarını yerleştirir. İlişkileri detaylandırır. Sonra da plan yaparlar. Operasyon da bu anda başlar.

Maide’nin Altın Günü filminin oyuncuları

Gerdanlığın kaybolduğu gün eve gelen bütün kadınlardan şüphe edilmelidir. Tek tek peşine düşerler. Maceralı komedinin yönetmenliğini Caner Özyurtlu yaptı.

Filmin öyküsü Ezgi Mola tarafından yazıldı. Senaryolaştıran ise Serkan Altuniğne ve Çağdaş Dinç oldu.

Maide’nin Altın Günü sinema filminin başrolünde Ezgi Mola oynuyor. Maide’nin Altın Günü filminin oyuncuları arasında Mesut Can Tomay, Hilmi Özçelik, Gülhan Tekin ve Demet Gül yer alıyor. 

Maide’in Altın Günü filminin fragmanı

Maide’nin Altın Günü filminin fragmanı, izleyebilirsiniz. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.