Maltepe Tiyatro Festivali ikinci yılında

04.09.2019
A+
A-

Maltepe Belediyesi tarafından düzenlenen Maltepe Tiyatro Festivali ikinci yaşında. Festival uluslararası özellikli. Sekiz ülkeden gelecek olan tiyatro grupları sahneden seyirciyi selamlayacak.

Maltepe Tiyatro Festivali ikinci yılında

Maltepe Tiyatro Festivali ikinci yılında 8 ülkeden ve Türkiye’den 11 şehirden tiyatro topluluklarını Maltepe’de buluşturacak. Festival 11-15 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacak.

Festival tiyatro salonlarında ve açık alanlarda parklarda halkla buluşacak. 

Oyunlar, Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nin yanı sıra, Maltepe, Beşçeşmeler ve Büyükbakkalköy meydanları ile Cumhuriyet Parkı’nda, Küçükyalı Adnan Kahveci Parkı’nda, Zümrütevler ve Bağlarbaşı pazar yerinde sahnelenecek. 

Maltepe Tiyatro Festivali’nde 21 yetişkin oyunu ve minik tiyatroseverler için 10 farklı oyun gösterimi olacak. Festival, Urla Toprak Sahne’nin, Maltepe Meydanı’nda sahne alacağı “Uzun Bacaklar” isimli sokak oyunuyla başlayacak.

Maltepe Tiyatro Festivali, tiyatro ustalaranın katılacağı söyleşiler ile konser, stand-up ve dans gösterileri ile halkla buluşacak. 

Romanya Queen Mary Tiyatrosu “Çığ”, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Girne Belediye Tiyatrosu “2.Caddenin Mahkûmu”, Gürcistan Özürgeti Tiyatrosu “Öpücük”, Özbekistan Qaşkadarya Tiyatrosu “Dedemin Arzusu”, Azerbaycan Medeniyet ve İncesanat Üniversitesi “Boksör”, İtalya Silence Tiyatro Barok Önerileri” oyunlarıyla sahne alacak.

2. Uluslararası Maltepe Tiyatro Festivali tiyatro salonlarında ve parklarda düzenleniyor.

Yeni sezondan oyunlar

İstanbul Devlet Tiyatrosu, yeni oyunlarından “Bir Nefes Dede Korkut”, Ayvalık Belediye Tiyatrosu “Gece Boyunca”, İstanbul Tarla Zanat “Çerveçe 2” , Eskişehir Sanat Tiyatrosu “Benerci Kendini Niçin Öldürdü?”, Samsun Sanat Tiyatrosu “Gölgesinde Çınarın”, İstanbul Cihangir Atölye “Lüküs Hayat”, Urla Toprak Sahne Tiyatrosu “Bugün Ne Yazsam?”, Eskişehir Sui Generis Tiyatrosu “12 Öfkeli”, Sarıyer Belediye Tiyatrosu “Katakulli”, Denizli B. B. Şehir Tiyatrosu ise “39 Basamak” isimli oyunlarını izleyiciyle buluşturacak.

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.