Mançalı Adam müzikali seyirciyle buluşmaya hazır

24.10.2019
A+
A-

Mançalı Adam müzikali seyirciyle buluşmaya hazır. İstanbul Devlet Opera ve Balesi, “Mançalı Adam” (Man of La Mancha) müzikali ile Kadıköy Süreyya Opera Sahnesi’nde seyircilerin karşısında olacak. 

Mançalı Adam müzikali seyirciyle buluşmaya hazır. İstanbul Devlet Opera ve Balesi, “Mançalı Adam” (Man of La Mancha) müzikali ile Kadıköy Süreyya Operası Sahnesi’nde seyircilerin karşısında olacak. 

İstanbul Devlet Opera ve Balesi (İDOB), geçtiğimiz sezon prömiyeri yapılan “Mançalı Adam” müzikali ile bu sezon da seyirci ile buluşmaya hazırlanıyor.

Mitch Leigh’in bestelediği, metin – şarkı sözü Dale Wasserman ve Joe Darion tarafından yazılan, Güngör Dilmen tarafından Türkçeleştirilen müzikalin yönetmeni Murat Göksu.

Eserin müzik sorumluluğunu, orkestrayı da yönetecek olan Hüseyin Kaya yaparken , dekor tasarımı Ferhat Karakaya’ya, kostüm tasarımı Gizem Betil’e, Işık tasarımı ise Taner Aydın’ ait.

Oyunun dünya prömiyeri 1965 yılında Connecticut’da , Broadway prömiyeri ise yine aynı sene gerçekleştirdi.

Mançalı Adam müzikalinin konusu şöyle:

Hikâye 16. yüzyılın sonlarında geçer.

Vergi toplayıcısı, asker ve yazar Miguelde Cervantes ve yardımcısı Sancho, manastıra karşı geldikleri gerekçesiyle İspanyol Engizisyonu tarafından hapse atılırlar. Buradaki mahkumlar Cervantes’in tüm eşyalarına el koyar. Ancak Cervantes, el yazısı metinlerinin kendisine geri verilmesi konusunda onları ikna eder. Mançalı Don Kişot hikayesini yeniden canlandırarak dramatik bir savunma gerçekleştirir. Şövalyeliğin öldüğüne inanmak istemeyen ve kendi çılgın dünyasında yaşayan onurlu şövalye Don Kişot’un dokunaklı ve tutku dolu hikayesi başlar.

Don Kişot rolündeSuat Arıkan, Hakan Aysev, Murat Göksu; Sancho rolünde Çağrı Köktekin, Yücel Özeke, Onur Turan; Aldonza rolünde Şebnem Ağrıdağ Kışlalı, Hande S. Ürben; Hancı rolünde Gökçe Şenyüz, Barbaros Taştan; Rahip rolünde Serkan Bodur, Ufuk Toker; Dr. Carrasco rolünde Can Reha Gün; Antonia rolünde Begüm Karacasu, Ayşegül Karkıner dönüşümlü olarak rol alıyorlar.

22,23,25,26 Ekim 2019 – 25,27,28 Mart 2020 – 17,18 Nisan 2020 tarihlerinde

Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası Sahnesi’nde

Orijinal Prodüksiyonu Sahneleyen: Albert Marre

Orijinal Prodüksiyon: Albert W. Selden ve Hal James

Concord Theatricals Ltd. işbirliğiyle

ETİKETLER:
Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.