PoPuP ilk tiyatro oyunu “Yedi-VII” ile sahnede

24.10.2019
A+
A-

PoPuP Tiyatro Topluluğu ilk oyunu ile sahnede… İki kişilik oyun “Yedi-VII” seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor. Oyunu Salih Coşkun yazıp yönetti ve Volkan Sümbül ile rol aldı.

PoPuP ilk tiyatro oyunu “Yedi-VII” ile sahnede…  PoPuP Tiyatro Topluluğu ilk oyunu ile İstanbul seyircisinin karşısına çıkıyor. Oyunu Salih Coşkun yazıp yönetti ve Volkan Sümbül ile rol aldı. Oyun iki kişilik… 

“Yedi – VII” isimli oyun, 15 Kasım 2019 Cuma günü saat 20:30’da Karaköy İkinci Kat’ta sahnelenecek.

“Yedi-VII” tanıtım bülteninde şu bilgiler yer alıyor:

İyi okullarda okumuş, işi gücü yerinde, şehrin ortasında yüksek bir rezidansta oturan kentli, sağlıklı ve orta yaşlı bir adam  Erkan Altuni, bir sabah uyandığında dairesinde yalnız ve çaresiz kaldığını görür. Halbuki onun iki küçük çocuğu ve sevdiği bir karısı vardır. 

Karısı ve çocukları onu terk etmiş, tüm iletişim imkânları elinden alınmıştır. Evde hapistir ve dış dünya ile hiçbir bağı yoktur artık.

Kıstırılmış ve yalnızlaşmış insanın, çaresizce yedi büyük günahın esiri olmasının hikâyesidir Erkan Altuni’nin hikâyesi.

Kibir, kıskançlık, öfke, şehvet, oburluk, tembellik ve açgözlülük çepçevre saracaktır Erkan’ı. Ta ki bir sürpriz ile kendini bu kıskaçtan  kurtarana dek.

“Yedi-VII”nin yardımcı yönetmenliği ve dış seslerini Serkan Kıranta, Müzik-Işık-Tasarım ve Uygulamasını Hakan Özkan ve Gökay Demirbilek, dekor ve afiş tasarımını Dome Asya, fotoğrafçılığını Fatih Doğan, seslendirmesini Erdal Devrim Aydın ve Hakan Özkan üstlendi.

15 Kasım’daki prömiyerin ardından PoPuP tiyatro topluluğu, 2019 sezonunda “Yedi-VII”yi 22 Kasım, 5-12-19 ve 25 Aralık 2019 tarihlerinde Karaköy İkinci Kat’ta sahnelemeye devam edecek.  Oyunun biletleri www.popuptiyatro.com ve www.tiyatrolar.com.tr de satışa sunuldu. 

PoPuP hakkında 

PoPuP Tiyatro Topluluğu, mühendislik kökenleri ve üniversite tiyatrosu (YÜO) geçmişleri olan kurucuları tarafından 2019 senesinde hayata geçirildi. İşleri, güçleri ve hayat gailesi içinde devamlı karşılarına çıkan tiyatro tutkusundan sebep, grubun adı da ister istemez PoPuP oluverdi. Kendileri yazıyor, kendileri yönetiyor, kendileri oynuyorlar. İlk oyunları da “Yedi – VII”. 

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.