Mary Beth Keane ‘Bugün Tekrar Soracak Olsan’ romanıyla raflarda

Mary Beth Keane ‘Bugün Tekrar Soracak Olsan’ romanıyla raflarda yerini aldı. Yirmibir dilde yayımlanan roman şimdi de Türkçe olarak okurlarla buluşuyor.

Epsilon Yayınevi etiketi ile basılan Bugün Tekrar Soracak Olsan için hazırlanan basın bülteninden okuyalım:

New York Polis Teşkilatı’nda ortak çalışan Francis Gleeson ile Brian Stanhope bitişik evlere taşınır. Kapalı kapılar ardında yaşananlar zaman içinde yavaş yavaş büyük bir felaketin fitilini ateşler.

Ailelerin giderek daha da yakınlaşan çocukları Kate ile Peter, herkesin hayatını kökten sarsan o gece ayrı düşse de, aralarında ne kadar sağlam bir bağ olduğunu anlamaları uzun sürmez. Fakat ilişkileri uzun yıllar boyunca mazinin yaralarıyla sınanacaktır.

Kitap, iki komşu ailenin çok uzun yıllara yayılan ilişkisini, travma ertesinde ailevi bağların dramatik değişimini, suça ve suçluya zamanla nasıl farklı bakılabildiğini sade ama içten bir üslupla sunuyor. Affı ve affediciliği sıradışı yönlerden ele alan Keane’in eseri, çapraşık akraba ilişkilerine aşina olan Türk okuru için de biçilmiş kaftan.

Zamanla mazur görülen hainler, kusurları anlaşılan masumlar… Çocukluk anılarına zamanla ne kadar farklı bakıldığını vurgulayan Bugün Tekrar Soracak Olsan cömert, zarif ve umut dolu bir hikâye.

Mary Beth Keane hakkında 

Mary Beth Keane, Barnard College’dan mezun olduktan sonra Virginia Üniversitesi’nde Güzel Sanatlar yüksek lisansı yaptı. Kurgu yazarlığı için John S. Guggenheim bursu kazandı ve Amerikan Ulusal Kitap Vakfı, PEN Amerika ve Hemingway Topluluğu’ndan övgü aldı. The Walking People, Fever gibi kitaplarından sonra yazdığı Bugün Tekrar Soracak Olsan, New York Times çoksatanlar listesinde sekiz hafta kaldı, hakları yirmi bir ülkeye satıldı. Fever adlı kitabı gibi, Bugün Tekrar Soracak Olsan da televizyon dizisine uyarlanma aşamasında.

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.