NASA uzayda sinema film çekecek

07.05.2020
A+
A-

Dünya sinema tarihinde bir ilk gerçekleşecek mi? Önce bir iddiaydı bu. Ancak doğrulandı. NASA, uzayda sinema filmi çekecek.

NASA uzayda sinema film çekecek. ABD’nin Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) uzayda başrolünü Tom Cruise’un oynayacağı filmin çekimlerine hazırlanıyor. 

Hollywood yıldızı Tom Cruise’un Tesla CEO’su Elon Musk ve NASA işbirliğiyle uzayda bir film planı olduğu açıklandı. 

NASA Başkanı Bridenstine konuyu doğrularken “Heyecanlıyız” dedi. Uzayda çekilmesi planlanan filmle ilgili tartışmalar devam ediyor. NASA Başkanı Jim Bridenstine, filmin başrolü için Tom Cruise ile görüştüklerini söyledi. 

Bridenstine açıklamasını Twitter üzerinden yaptı. Şöyle dedi: “NASA, uzay istasyonunda çekilecek film için Tom Cruise’la çalışma konusunda çok heyecanlı. NASA’nın iddialı planlarını gerçeğe dönüştürmek için yeni nesil mühendislere ve bilim insanlarına ilham vermek için popüler medyaya ihtiyacımız var” 

Bridenstine, çekilmesi halinde bir ilk olma özelliğine haiz olacak filmle ilgili daha fazla bilgi vermese de, söz konusu işbirliğinin diğer ismi Musk, NASA Başkanı’na yanıt verdi. Kesin bir şekilde haberi doğrulamayan Musk, yanıtında “Çok eğlenceli olmalı!” diye yazdı.

ETİKETLER: , ,
Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.