Mehtap Ar vefat etti cenazesi ne zaman

Türk sinemasının ünlü oyuncularından Mehtap Ar’ın oyuncu ve şarkıcı kardeşi Mehtap Ar hayatını kaybetti.

Mehtap Ar vefat etti cenazesi ne zaman

Mehtap Ar vefat etti. Aysel Gürel’in kızı Müjde Ar’ın kardeşi oyuncu ve şarkıcı Mehtap Ar hayatını kaybetti. Mehtap Ar, iki buçuk yıldır akciğer kanseriyle mücadele ediyordu.

64 yaşındaki Mehtap Ar, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Şarkı sözü yazarı merhum Aysel Gürel’in iki kızından biri olan Mehtap Ar vefat etti. Koç Üniversitesi Hastanesi’nden yapılan yazılı basın açıklamasında “Akciğer kanseri tanısı ile 2018 yılından bu yana tedavisi hastanemizde devam eden Sn. Mehtap Ar, çoklu organ yetmezliği nedeniyle 10 Nisan 2021 tarihinde vefat etmiştir” denildi.

Müjde Ar “Çok üzgünüm, dün gece kardeşimi kaybettim. Son üç aydır yoğun bakımdaydı. Dilerim acıları dinmiştir, çok çekti” dedi.

Müjde Ar, kardeşi Mehtap Ar’ın sağlık durumu ile ilgili geçtiğimiz ocak ayında bir açıklama yapmıştı. Müjde Ar, “8 Ocak’ta tedavisinde kullanılan ilacını almak üzere kontrol için hastaneye gittiğimizde yatırdık. 3-4 gün sonra durumu kötüleşti. 5 gün yoğun bakıma kaldırıldı. Sonrasında yoğun bakımdan çıkardık 1 gün odasında kalabildi. Beyine pıhtı attığı için yeniden yoğun bakıma kaldırıldı” demişti. 

Sinema ve tiyatro sevdalısıydı

Mehtap Ar, yüzü daima gülen ve yardımsever biri olarak tanınıyordu. Gazeteci bir babanın edebiyatçı bir annenin kızı olarak 1957 yılında dünyaya geldi. Uzun yıllar Karagümrük’te yaşadı. 6 yaşında ilk kez tiyatro sahnesine çıktı. Yoksulluk içinde geçen bir hayatın içinden Türkiye’nin tanıdığı yıldızlar arasına girmeyi başardı. 

Ablası Müjde Ar, 1974’de sinemaya adım attı. Ablasının sayesinde Mehtap Ar da sinemada yardımcı rollerde yer buldu. Öyle Olsun ve Adalı filmlerinde ablası Müjde Ar ile rol aldı. Mehtap Ar çocuk tiyatrosu kurdu. Çocukları mutlu etmek için Türkiye’nin pek çok yerine tiyatro kumpanyası düzenledi. 

Mehtap Ar 14 yıl önce rahim kanserine yakalandı. Hastalığı yenmeyi başardı. Ancak bu kez 2,5 yıldır mücadele ettiği annesi Aysel Gürel’i de hayattan alan akciğer kanserine yenik düştü. 

Mehtap Ar cenaze töreni

Mehtap Ar’ın ölümü sanat dünyasında derin bir üzüntü yarattı. Mehtap Ar’ın ölümünün ardından sevenleri ve hayranları son görevlerini yerine getirmek için cenazesiyle ilgili bilgi almaya çalıştı.

Mehtap Ar, pandemi kuralları gereğince 10 – 15 kişilik katılımla Zincirlikuyu Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’nda son yolculuğuna uğurlanacak.

ETİKETLER: ,
Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Dil Tarih Coğrafya mezunudur. Türk hikayeciliği konusunda mikro tarih çalışmaları bulunmaktadır. Kültür sanat etkinlikleri, yazar buluşmaları, söyleşiler düzenlemektedir.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.