Veba Geceleri Nuri Bilge Ceylan ile çekilsin

10.04.2021
A+
A-

Veba Geceleri dizisini Nuri Bilge Ceylan yönetsin… Orhan Pamuk’un son romanı Veba Geceleri henüz okurlarla buluşmuşken, birden bire ortaya ‘Veba Geceleri dizisi’ konusu atıldı…

Veba Geceleri Nuri Bilge Ceylan ile çekilsin… Veba Geceleri romanı dizi film olacak mı? Orhan Pamuk’un son romanı okurlarla buluşurken gündeme ilginç bir tartışma geldi. ‘Veba Geceleri dizi olur mu?’ sorusuna Orhan Pamuk çok sıcak bakmadı. Geçmişte de kitaplarının sinemaya ya da televizyona uyarlanmak istendiğini ama buna olumlu yaklaşmadığını anlattı. 

Orhan Pamuk katıldığı Instagram canlı yayınında kendisine gelen o soruya şu cevabı vermişti: “Kitabımın diziye veya beyazperdeye uyarlanmasını çok isterim ama kolay değil. Şimdiye kadar hiçbir romanım uyarlanmadı ve beğenmiyorum diye adım huysuza çıktı. Yapmak istiyorum ama çıtam çok yüksek. Bu çıtadan atlamak isteyenlerle konuşurum, bu romanım çok güzel dizi olur. Görüşmelere açığım ama çok karışırım. Güzel bir şey olsun isterim ve olacağını da zannediyorum” dedi. Pamuk, şu anda üzerinde çalıştığı yeni romanıyla ilgili ise, “Yeni romanımın kahramanı; bana benzeyen biri ve ressam olacak. Resim ve düşünce ilişkisini irdeleyeceğim bir kitap olmasını planlıyorum. Veba Geceleri’nde de tarih ve resim ilişkisini yansıttım, gelecek kitabımda da buna devam edeceğim.”

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, bugünkü köşesine Veba Geceleri ile ilgili dizi olasılığını taşıdı. Olası bir Veba Geceleri dizisinin yönetmenliğine Nuri Bilge Ceylan’ı öneren Ahmet Hakan, “Haluk Bilginer mutlaka rol almalı. Müziğini Fazıl Say yapmalı” dedi. 

İşte Ahmet Hakan’ın o yazısı…

Veba geceleri dizi olursa 

– Haluk Bilginer mutlaka rol almalı.

– Müziğini Fazıl Say yapmalı.

– Senaryosuna Ercan Kesal el atmalı.

– Yönetmen koltuğunda Nuri Bilge Ceylan olmalı.

– Konuk oyuncu olarak Şener Şen yer almalı.

– Kadın oyuncu olarak Binnur Kaya düşünülmeli.

– Sekiz bölümlük bir dizi olarak tasarlanmalı.

Veba Geceleri film mi olacak?

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.