Merhaba Güzel Vatanım fragmanı yayınlandı

Cengiz Özkarabekir’in yönetmenliğini yaptığı Merhaba Güzel Vatanım filminin fragmanı yayınlandı. Film 1 Kasım 2019 tarihinde vizyona girecek.

Merhaba Güzel Vatanım fragmanı yayınlandı. Merhaba Güzel Vatanım filminin afişi ve vizyon tarihi sinema severlerle daha önce paylaşılmıştı. Filmin şimdi de fragmanı yayınlandı.

Nazım Hikmet ve Ahmet Ümit’in kesişen hayat hikayeleri drama belgesel türünde sinemaya aktarıldığı filmin vizyon tarihi 1 Kasım 2019.

Merhaba Güzel Vatanım filminin yönetmenliğini Cengiz Özkarabekir yaptı. Nazım Hikmet ve Ahmet Ümit’in ayrı zamanlarda Moskova’da kesişmesi anlatılıyor. İkisinin de Moskova’da olma nedenleri aynı. İkisi de edebiyatçı. 

Türk edebiyatının iki isminin ortak hikayeleri Merhaba Güzel Vatanım adlı drama belgeselde seyirciyle buluşacak.

Merhaba Güzel Vatanım fragmanı yayınlandı. Merhaba Güzel Vatanım fragmanı izleyebilirsiniz.

 

Merhaba Güzel Vatanım adlı drama belgeselin senaryosunu Ahmet Ümit kaleme aldı. Filmin yönetmenliğini uzun yıllardır birçok başarılı belgesele imza atan Cengiz Özkarabekir yaptı.

İki yazarın gerçek hayat hikayelerinden yola çıkan Merhaba Güzel Vatanım’da, Nazım Hikmet’in Moskova’ya uzanan yolculuğunun, Ahmet Ümit’in fırtınalı hayatı ve 1980’li yıllarda Moskova’ya gidişi üzerindeki etkileri anlatılıyor.

Merhaba Güzel Vatanım’da Nazım Hikmet’i Yetkin Dikinciler canlandırdı. Ahmet Ümit rolünde ise Serkan Altıntaş var. Filmin oyuncu kadrosunda Berna Laçin, Levent Üzümcü, Pelin Batu, İskender Bağcılar, Alper Türedi, Kutay Şahin bulunuyor. 

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.