Metin Çiftci “Bıçak Islığı” romanı ile okurların karşısında

Mesut Çiftci ikinci romanı ile okurların karşısında. Daha önce “Yaşanmamış Hayata Veda” adlı roman ile okurların karşısına çıkan Mesut Çiftci’nin yeni eserinin adı “Bıçak Islığı”…

Metin Çiftci “Bıçak Islığı” romanı ile okurların karşısında

Metin Çiftci “Bıçak Islığı” romanı ile okurların karşısında. Mesut Çiftçi, edebiyat dünyasına “Yaşanmamış Hayata Veda” adlı romanı ile adım atmıştı. Büyük beğeni kazanan bu romanın ardından Mesut Çiftci’nin yeni eseri “Bıçak Islığı” raflarda yerini aldı.

Bıçak Islığı adlı roman “Sokakların bütün iyi çocuklarına…” hitabı ile başlıyor.

Bıçak Islığı romanının konusu

Bıçak Islığı romanın konusu şöyle:

İstanbul Boğazı’nda gece yarısı… Bir tabut, bir kayık gibi gecenin karanlık dehlizlerinde ağır ağır süzülüyor… Tabutta bulunan kadın ve adam, türlü maceralardan sonra nefeslendikleri bir anda, gökyüzündeki sonsuzluğu, yıldızları seyrediyorlar. “Mezara günahlarınla git ama pişmanlıklarınla gitme” diyerek çıktıkları bu yolda, emin oldukları tek bir şey vardı, o da vicdan rahatlığı.
Aşiyan Mezarlığı’ndaki bir çello kutusunda bulunan bebek cesediyle başlayan olaylar zinciri, ana karakterler Kostik, Leyla, Cinli ve Zehir etrafında gelişen sürükleyici kurgu ile devam ediyor.

Mesut Çiftci kimdir?

1979 Erzincan doğumlu. İlkokul birinci sınıfı bitirene dek orada yaşadı. Daha sonra ailesiyle birlikte İstanbul’a yerleşti. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde gazetecilik eğitimi aldı. Aynı üniversitede sinema yüksek lisansı yaptı. Tez konusu olarak, 1990 sonrası Türkiye’de politik sinema üzerine çalıştı. “Hiç Eğilmemiş Bir Adam: Tevfik Fikret” ile “Bozkır İçin Bir Düş: Köy Enstitüleri” belgesellerine senarist ve yönetmen olarak imza attı. “Ölü Bayramı”, “Kılıçbalığı Öyküsü” ve “Sonsuz Matem” belgesellerine senaryo katkısı yaptı. “Yaşanmamış Hayata Veda” ve “Bıçak Islığı” isimli romanları kaleme almıştır.

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.