Mine Sanat Galerisi’nde PostHoc

Mine Sanat Galerisi, 30’uncu yılını bir dizi sergi, etkinlik ve üç cilt halinde bastırılan belgesel nitelikli “Çağdaş 1985” adlı kitabıyla kutlamaya devam ediyor. Sanat dünyasında 30 yıldır sergiler etkinliklerle var olan Mine Sanat Galerisi, Nişantaşı’nda genç kuşak sanatçıların çalışmalarını “PostHoc” başlığı altında sergilemeye devam ediyor.

PostHoc 2 Açıldı

Ahu Akkan, Ekin Can Bayrakdar, Gülşah Bayraktar, Onur Çetin, Murat Kosif, Ahmet Can Mocan, Cansu Tanpolat, Tuna Üner, Filiz Piyale, Erkan Yaprakkıran, Serdar Yörük ve Mine Zereyalp eserlerinin sergilendiği PostHoc‘un ikincisi önceki akşam açıldı. Serginin küratörlüğünü ise Hande Özdilim ve Dolunay May üstleniyorlar.

Mine Sanat Galerisi, PostHoc serisi ile genç kuşak sanatçıların zaman içerisindeki yönelimlerini takip etmek, genç sanatçılara destek olmak gibi önemli bir sorumluluğu da yerine getirmeyi amaçlıyor. Sergi kapsamında düzenlenecek olan workshopta her sanatçının ürettiği işlerin bir araya gelmesinden oluşacak ortak işin, Contemporary İstanbul 2015 Fuarı‘nda sergilenmesi planlanıyor.

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.