Molfix Kıvanç Tatlıtuğ ile kadını arka plana attı

Kıvanç Tatlıtuğ ve eşi Başak Dizer Molfix bebek bezinin kampanya yüzü oldu. Ünlü çiftin ilk reklamı ekrana geldi ama konuşan hep Kıvanç Tatlıtuğ oldu. Başak Dizer adeta konu mankenliği yaptı.

Türkiye’nin bilinen bebek bezi markalarından Molfix yeni kampanyasında ünlü oyuncu ve model Kıvanç Tatlıtuğ ve eşi Başak Dizdar ile anlaştı.

Bir buçuk yıllık kampanya sürecinin ilk reklamı ekrana geldi.

Ama o da ne!

Kampanyanın daha ilk adımında bomba patladı. Anne-bebek ilişkisinin ilk planda olduğu alanda, yenidoğan ünitesi atmosferindeki reklamda Kıvanç Tatlıtuğ anlatıyor da anlatıyor ama yanındaki eşi konu mankeni olarak yer alıyor.

Ağzından iki kısa cümle çıkıyor:

“Şunlara baksana” , ” Annesi de geldi”.

Ama ses görüntü üstüne düşüyor, Başak Dizer’in konuştuğunu bile görmüyoruz.

Şefkatli anne rolünde ve erkeğinin koruması altında bir anne rolü biçilmiş belli ki Başak Dizer’e… Sadece doğuran, anne olan ama onun ötesinde sesi çıkmayan anne… Bebek bezi reklamının ilk kampanya filminde rolü arka plana atılan anne.

Bebek bezinin parasını -hadi erkek egemen bakalım- babalar veriyor diye mi “parayı veren düdüğü çalar” konuşturuyorsunuz Kıvanç Tatlıtuğ’u a reklamcılar.

Molfix iyi midir kötü müdür? Kaç paradır? Her aile alabilir mi? Bilmem. Ben ekrandan gördüğümü yazıyorum.

Oyuncu seçimi doğru. Kıvanç Tatlıtuğ kendini yenileyen, her sene oyunculukta üstüne bir kat daha yetenek koyan bir isim.

Eşi modacı… Ondan bir rol kabiliyeti beklememiz doğru olmaz.

Ama ey reklamcılar iki cümleyi söylerken bile ‘kadını’ ekrana getirmediniz. Konuşamıyor mu? Konuşmasını mı beğenmediniz? Ha sahi, ekrana gelen ses gerçekten onun mu? Dublaj yapmadınız değil mi?

Ah bir de o ses Başak Dizer’in değil de dublaj sanatçısı birine okuttuysanız vah vah vah derim ki daha da bir şey demem size. 

Molfix Kıvanç Tatlıtuğ ile doğru bir adım atmış olsa da ekrana gelen ilk reklamda deyim yerindeyse ‘bezi doldurmuş’… 

Reklamı izleyen asıl tüketici kitlesi anneler ne diyecekler bakalım. Onlar Kıvanç Tatlıtuğ’un yakışıklılığına bakıp yanında konu mankeni kalan Başak Dizer’i görmeyecekler mi? Görmezler mi? Reklamcılar kadar kör olamazlar bence… 

Molfix’in Kıvanç Tatlıtuğ ve Başak Dizer ile ilk reklamını izleyin bakalım siz ne düşüneceksiniz? 

 

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.