Müjde Alganer öyküleri “Rabarba” kitabıyla okurlara ulaşıyor

Öykü ve roman dalında eserlerle edebiyat dünyamızda yerini alan Müjde Alganer, yeni öykü kitabı Rabarba ile okurların karşısında.

Müjde Alganer öyküleri “Rabarba” kitabıyla okurlara ulaşıyor. Roman ve öykü dalında eserleriyle edebiyat dünyamızdaki yolculuğunu sürdüren Müjde Alganer’in yeni kitabı Rabarba raflarda yerini aldı. 

Rabarba için ‘sıradan anların içindeki olağanüstü hikâyeler’ tanımı yapılıyor. 

Müjde Alganer’in yeni kitabı “Rabarba”, günlük hayatın karmaşasını, ilişkilerin çetrefilliğini ve varoluşsal arayışları incelikle işlemiş 13 bağımsız öyküden oluşuyor. Ne var ki öyküler birbirine olta atmış ve her öyküden diğerine uzanan ip yeni bir bağ kurmuş. Öyküler İnsan güdülerinin arkasındaki gerçekleri, mütevazı ve içten bir tavırla anlatmaya soyunuyor.

Alganer, öyküleriyle okuru; yaşlanmanın bilgeliğine ve hüznüne, aşkın ve ayrılığın çeşitli hallerine, evliliğin ve çalışma hayatının zorluklarına, yazarak var olma arzusuna, yaşam anlamını keşfedişe, özgürlük özlemine ve dünyayı anlama çabasına; mizahi ve ironik yollardan götürüyor.

Rabarba öyküleri

Rabarba’da okurları neler mi bekliyor? 

Yazar olmak isteyen genç bir kadının devam ettiği atölye vesilesiyle karşılaştığı trajikomik olaylar ekseninde kendi özüne dönüşü…

Şiddet dolu evliliğinden kurtulmak için mücadele veren kadının özgürlüğe uzanan sıra dışı yolu…

Hayatın anlamını sorgulayan ve kendini bulma çabasındaki kadının göğe haykırışları…

Belgin’nin ayaklara dair ilginç anlatısı, bir dedenin torununa hitaben geleceğe yazdığı mektup, geç yaşta kitabı yayımlanan bir öğretim görevlisinin katıldığı röportajda başına gelenler, hayat kadını Leyla’ya sabah hediyesi mimozalar, taksiciyle burç muhabbeti yapan mutsuz Derya, ayaklarıyla ünlü fenomen Muhteşem Ayla ve Gazeteci Serkan’ın buluşması, eski sevgilisine 30 sene sonra olmayacak yerde rastlayan Mebrure, bir yılbaşı gecesi partisine ruj sürmeyi unutarak giden genç kadının komik macerası…

Kendi sesini arama çabası

Müjde Alganer, sade ve akıcı bir dille derinlikli düşünceleri ve etkileyici imgeleriyle, farklı insan yaşamlarını ve onların iç dünyalarını gerçekçi bir şekilde yansıtıyor.

Müjde Alganer’in öyküleri, okuru düşündürecek, hissettirecek ve hayata farklı açıdan bakmasını sağlayacak.

“Rabarba”, okuru sadece bir kitapla buluşturmuyor; aynı zamanda hayatın içinde kaybolan ve kendi sesini arama çabasında olan bireyi, rengârenk bir yolculuğa çıkarıyor. Rabarba’nın büyülü dünyası, okurları bu renkli düşün yolculuğuna çıkarmak üzere bekliyor!

Müjde Alganer hakkında

Müjde Alganer, Ankara’da doğup büyüdü. ODTÜ İşletme mezunu olan yazar, kendisini ‘yarı Kıbrıslı’ olarak tanıtıyor. İki çocuğu var. Büyüğü Ela Işık, küçüğü Can Demir.

İnsan Kaynakları alanında farklı kurumlarda uzun seneler çalıştı. 2010’da yazmaya başladı. Basılı beş kitabı var. Son iki kitabı Ziziro ve Hakikatler Kulübü, 2019 ve 2022 yıllarında yayımlandı.

ETİKETLER: ,
Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.