Müslüm filmi Avrupa’da vizyonda

Müslüm Gürses’in hayatını anlatan Müslüm filmi, Avrupa’da 8 ülkede gösterime girdi. Film Türkiye’de üç haftada ortalama 3.5 milyon seyirci tarafından izlendi.

Müslüm filmi Avrupa’da vizyonda

Müslüm filmi Avrupa’da vizyonda seyircilerle buluşuyor. Avrupa’nın sekiz ülkesinde Türkçe orijinal sesiyle, alt yazılı olarak vizyona giren Müslüm filmi, Türkiye’de üçüncü haftasında…

Arabesk müziğin kült ismi Müslüm Gürses’in hayatını sinemaya taşıyan film, üçüncü haftasında 3.5 milyon kişi tarafından izlendi. Türkiye’de izleyicinin yoğun ilgisiyle karşılayan Müslüm filmi, şimdi de Avrupa ülkelerinde görücüye çıktı.

Türk nüfusunun yoğun olarak yaşadığı Hollanda, Almanya, Fransa gibi ülkelerin yanı sıra İngiltere, Danimarka, İsviçre, Avusturya, Belçika sinemalarında da gösterimde. 15 Kasım’da (bugün) gösterimleri başlayan Müslüm filminin Avrupa ülkelerindeki macerasından yapımcılar çok umutlu.

Efsanevi sanatçı Müslüm Gürses’in hayatının bilinmeyen yönlerini de ele alan film vizyondaki üçüncü haftasında yaklaşık 3,5 milyon kişiyle buluştu. Müslüm filmi, Avrupa kıtasında sekiz ülkede vizyona girdi.

Yaşarken olduğu gibi ölümünden sonra da şarkıları dilden dile dolaşan Müslüm Gürses’in hayatından uyarlanan Müslüm,  Avrupa sinemalarında gösterime girdi.

Müziğiyle olduğu kadar hayatıyla da ilgi çeken Müslüm Gürses, ölümünden sonra sinema seyircisiyle buluşmaya devam ediyor. Müslüm filmi Almanya, Avusturya, Fransa, İngiltere, Hollanda, Belçika, Danimarka ve İsviçre’de aynı anda sinemalarda vizyonda.

Müslüm filmi, Almanca, İngilizce, Flemenkçe ve Fransızca olmak üzere dört dilde altyazıyla seyircilerle buluşacak.

Çocukluk yıllarından itibaren başlayan acı dolu hayatından müziğine, hayat arkadaşı Muhterem Nur’a olan sonsuz sevgisiyle kurtulmayı başaran Müslüm Gürses’in hayatı farklı coğrafya ve kültürlerden insanlara ulaşıyor.

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.