Müslüm Gürses ölümünün altıncı yılında anıldı

04.03.2019
A+
A-

Arabesk müziğin ünlü ismi Müslüm Gürses, ölümünün altıncı yılında anıldı. Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki kabri başında hayat arkadaşı Muhterem Nur ve sevenleri Müslüm Gürses için dualar okudu.

Müslüm Gürses ölümünün altıncı yılında anıldı

Müslüm Gürses ölümünün altıncı yılında anıldı. Arabesk müziğinin efsane ismi Müslüm Gürses, ölümünün altıncı yılında mezarı başında eşi ve sevenleri tarafından anıldı.

3 Mart 2013 tarihinde kalp yetmezliğinden dolayı hayatını kaybeden Müslüm Gürses için sevenleri mezarı başında toplandı. Müslüm Gürses’in hayat arkadaşı Muhterem Nur ve sevenleri Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki kabri başında Müslüm Gürses’i andı. 

Müslüm Gürses dualarla ve kabri başında okunan Kur’an-ı Kerim ile anıldı, lokma dağıtıldı. Anma sırasında Müslüm Gürses’e benzerliği ile dikkat çeken hayranları da vardı. 

Muhterem Nur, anma sırasında şunları söyledi: “Herkes sağ olsun var olsun. Ayaklarına sağlık bugün yine bizi yalnız bırakmadılar. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 6’ıncı yılımız bitti 7’inci yılımıza girdik. Zaman öyle geçiyor ki anlamıyoruz bile… Belki yarın oluruz belki olmayız herkes hakkını helal etsin. Biz burada hep beraberiz aileyiz. Onlar hiç aksatmadan bu mezar başında toplandılar sağ olsunlar. Ben bazen geliyorum ama çocuklar hep burada gözüm arkada kalmıyor sağ olsunlar. Onları burada gördüğüm zaman eşimin yalnız olmadığına inanıyorum”

ETİKETLER:
Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.