Mustafa Hoş Türk Naziler kitabıyla yakın tarihi sorguluyor

Gazeteci yazar Mustafa Hoş, tartışma yaratacak tarihi içerikli araştırma kitabı Türk Naziler ile raflarda yerini aldı.

Mustafa Hoş Türk Naziler kitabıyla yakın tarihi sorguluyor. Gazeteci yazar Mustafa Hoş, dikkat çeken ve çok tartışma yaratacak bir kitapla raflarda yerini aldı. Türk Naziler adlı eseriyle Mustafa Hoş yakın tarihimize ışık tutuyor. 

Mustafa Hoş, dünyanın ve Türkiye’nin Nazilerle tanıştığı tarihten bugüne saklı gerçeklerin peşine “Türk Naziler” adlı kitabıyla düşüyor. Kötülüğün Türkiye’deki izlerini belgelerle, delillerle, gerçek kişilerle gözler önüne seren kitap, Destek Yayınları etiketiyle çıktı. 

Nazi vahşeti, şiddeti, kötülüğü üzerine yazılan binlerce kitaba, yapılan film ve belgesellere rağmen Müslüman Naziler/Türkler olarak adlandırdığı işbirlikçilere dair kaynağın azlığına dikkat çeken gazeteci soruyor: Kimdi bu Türk-Müslüman Naziler? Bu Nazilerin günümüzle ne ilgisi var? Güce yaranmayı ilke edinen omurgasızlar mıydı, yoksa gerçekten Nazi miydiler?

Amerika ‘nın “Yeşil Kuşak” projesi, Türk-İslam sentezi ve sonra Büyük Ortadoğu Projesi’nin 6. Filo’ya secdenin temeli olduğunu ve taşların İkinci Dünya Savaşı’nın düşman kardeşleri tarafından döşendiğinin altını çizen Hoş, Atatürk sonrası Türkiye’ye hükmeden 3 ana akımı İslamcılar, milliyetçiler ve ulusalcılar olarak tarif ediyor ve ekliyor:

Kötülüğün arzına seyahate hazır mısınız?

Arka Kapak Yazısı:

Önce Nazi oldular sonra ABD/CIA neferi!

Bu kitaptan kimler rahatsız olacak? Önce Nazilere sonra ABD’ye hizmet eden İslamcılar, milliyetçiler, ulusalcılar:

• Türkiye’de antiemperyalist soykırımı nasıl ve neden yapıldı?

• İsmet İnönü ülkesini ateşe atan bir siyasetçi miydi?

• Hitler’e yalakalık yarışında en önde koşanlar nasıl ödüllendirildi?

• CHP’ye kendi çocukları nasıl boğduruldu?

• Köy Enstitüleri’ni öldüren cellat kimdi?

• Atatürk bir diktatör müydü?

• Türkiye’de ilk Nazi kontrgerilla birlikleri nasıl kuruldu?

• Sovyetlere sabotaj eylemine katılan Türk Nazilere ne oldu?

• Atatürk yaşarken nasıl etkisizleştirildi?

• Naziler tarikatları nasıl besledi?

• Hitler’in kitabı Kavgam’ı ayet gibi çeviren imam kimlerle gizli komite kurdu?

• Atatürk, Hitler’e nasıl bakıyordu?

Tüm bu soruların ve daha yüzlercesinin cevabını bulacağınız bu çalışmasıyla Gazeteci-Yazar Mustafa Hoş, karanlıkta kalmış bir dönemi belgeler ve tanıklıklar ışığında aydınlatarak yakın tarihimize yepyeni bir pencere açıyor.

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.