Denzel Washington ve Spike Lee yeniden aynı filmde

11.02.2024
A+
A-

Sinemanın iki ünlü ismi Denzel Washington ve Spike Lee, 18 yıl aradan sonra yeni projede bir araya geliyor. Akira Kurosawa’nın 1963 yapımı gerilim filmi “High and Low”un uyarlaması iki ünlüyü yıllar sonra buluşturuyor.

Denzel Washington ve Spike Lee yeniden aynı filmde bir araya geliyor. 18 yıllık aranın ardından ünlü Denzel Washington ve Spike Lee, Kurosawa uyarlamasında aynı projede buluşuyor.

Akira Kurosawa’nın 1963 yapımı gerilim filmi “High and Low”un uyarlaması Denzel Washington ve Spike Lee’yi bir araya getiriyor.

High and Low iki ünlüyü buluşturuyor

Ödüllü aktör Denzel Washington ve ünlü yönetmen Spike Lee, 18 yıl aranın ardından beşinci filmleri için bir kez daha güçlerini birleştiriyor. İkili bu kez Akira Kurosawa’nın 1963 yılında vizyona giren Japon gerilim filmi High and Low’u beyaz perdeye taşımaya hazırlanıyor. Apple ve A24 tarafından desteklenen projenin yapımına mart ayında başlanması planlanıyor.

Spike Lee ve Denzel Washington son olarak 2006 yılında, hem izleyicilerin hem de eleştirmenlerin beğenisini kazanan ve dünya çapında 184 milyon doların üzerinde hasılat elde eden Inside Man filminde birlikte çalışmışlardı. Ondan önce de Mo’ Better Blues, Malcolm X ve He Got Game gibi ikonik filmlerde birliktelik kurmuşlardı. Şimdi, deneyimli ikili Kurosawa’nın sürükleyici suç gerilimine getirecekleri yorumla izleyicileri bir kez daha büyülemeye hazırlanıyor.

Evan Hunter’ın 1959 yılında yayımlanan King’s Ransom: An 87th Precinct Mystery adlı romanından uyarlanan High and Low, bir şirket devralma işine karışan bir ayakkabı yöneticisinin, kendi oğlu yerine şoförünün oğlunun kazara kaçırılmasıyla planlarının altüst olmasının öyküsünü anlatıyor. Film sadece etkileyici bir gerilim filmi olmakla kalmıyor, aynı zamanda 1963’teki Japon toplumuna dair derin bir yorum da sunuyor.

High and Low beşinci ortak çalışma

Irk ilişkilerini ve toplumsal sorunları irdelemesiyle tanınan Spike Lee, uyarlamaya kendine özgü yönetmenlik tarzı getirmeye hazırlanıyor. Filmin senaryosu, daha önce Model Caterer’s’ın senaristliğini yapmış olan Alan Fox kaleme alacak. Lee de ortak yazar olarak senaryoya katkıda bulunacak.

Training Day, Man on Fire ve The Equalizer üçlemesi gibi gerilim filmlerindeki rolleriyle tanınan Denzel Washington, yeni uyarlamada başrolde yer alacak. Aktörün gerilim türünde güçlü performanslar sergileme konusundaki geçmişi, projeye ekstra bir beklenti katmanı ekliyor. Ancak Washington dışında başka hangi ismin yapımda rol alacağı şimdilik bilinmiyor.

High and Low ne zaman vizyona girecek

Apple ve A24’ün ortak girişimi olan High and Low, Apple TV+’ta yayınlanmadan önce sinemalarda gösterime girecek. Filmin vizyon tarihi ise henüz paylaşılmadı.

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.