Mustafa Uslu Çiçero’nun faturasını medyayla paylaştı

Bugün Erdal Beşikçioğlu’nun Çiçero filmindeki oyunculuğunun bedelini alabilmek için icra takibi başlattığına dair yapılan habere yapımcı şirket Dijital Sanatlar Yapımevi’nden açıklama yapıldı.

Mustafa Uslu Çiçero’nun faturasını medyayla paylaştı. Bugün medyada yer alan ve sitemizin Sözcü gazetesi muhabiri Hayati Arıgan’ın haberinden alıntılayarak yaptığı habere karşı Dijital Sanatlar Yapımevi bir medya açıklaması yayınladı.

Açıklamanın icra takibiyle ilgili olan bölümünü aşağıda okuyacaksınız. Ancak medya açıklamasını bizlerle paylaşan Dijital Sanatlar Yapımevi’nin iletişim danışmanı Arzu Mildan gönderdiği e-postasında “Açkılamamızı yayınlamanızı, açıklama ışığında söze konu haberi yayından kaldırmanızı rica ederiz. Teşekkürler…” ifadesini kullandı.

Arzu Mildan’ın belli ki medya organlarının bir haberi nasıl yayınlayıp yayınlamayacağını öğrenmesi gerekiyor.  “Haberi yayından kaldırmanızı rica ederiz” ifadesini bir iletişim danışmanının kullanması ayrıca bu işe ne kadar uzak olduğunu da anlatıyor. 

724kultursanat.com sitesi kaynak göstererek haberi hazırladı. Sözcü gazetesinin haberini burayı tıklayarak okuyabilirsiniz.

Kaldı ki 724kultursanat.com’daki haberin içinde Mustafa Uslu’nun her filmiyle ilgili “adliye haberlerine” konu olduğuna dair ifadelerin gerçekliği ortadadır.

Dijital Sanatlar Yapımevi, yaptığı basın açıklamasında kendilerine Erdal Beşikçioğlu’nun icra takibi başlattığına dair herhangi bir tebliğ ulaşmadığını bildirmişlerdir. Erdal Beşikçioğlu’na 375 bin TL, ajansına da 30 bin TL ödendiğine dair faturayı paylaştılar. 

Yani ortada bir hukuki sıkıntı var. Erdal Beşikçioğlu’nun alacağına dair icra takibi başlattığına dair haberin içeriğinde 277 bin TL’lik bir konu var. Ancak Dijital Sanatlar Yapımevi, 375 bin TL ödendi diyor. O halde bu rakamların karmaşasını elbette hukuk çözecektir. 

Dijital Sanatlar Yapımevi’nin Erdal Beşikçioğlu’nun icra takibi haberine karşılık yaptığı açıklamanın o bölümü şöyle:

“Kaldı ki; Çiçero filmiyle ilgili şirketimiz tarafından Erdal Beşikçioğlu ve ajansına, oyunculuk bedeli olarak 08.06.2018 tarihli, 024548 no’lu, ‘Erdal Beşikçioğlu oyunculuk bedeli’ açıklamalı faturaya istinaden vergileri dahil olmak üzere 14.02.2018-07.09.2018 tarihleri  arasında ödemeler yapılmış olup, ayrıca kendisine herhangi bir borcumuz bulunmamaktadır.”

Dijital Sanatlar Yapımevi’nin Erdal Beşikçioğlu’na ödeme yaptığına dair fatura da aşağıdadır:

Dijital Sanatlar Yapımevi’nin Erdal Beşikçioğlu ve ajansına ödeme yaptığına dair fatura.

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.