Müzede Sahne tiyatro şenliğine kucak açıyor

Sevinç Rençberler
Tiyatro sevdalısı. Dünya bir sahneyse o da 724kultursanat.com’da rol almayı seviyor. Romanlar hele uzun soluklu olanlar onun favorisi. Murakami tutkusu romanların ağırlığından. Okudukça bitmesin istiyor. İletişim: sevinc@724kultursanat.com

Sakıp Sabancı Müzesi’nin Sabancı Vakfı desteğiyle bu yıl yedincisini düzenlediği Müzede Sahne, bir tiyatro şenliği havasında tiyatroseverleri ağırlamaya hazır. 

Müzede Sahne tiyatro şenliğine kucak açıyor. Bu yıl yedincisi düzenlenecek olan Müzede Sahne, bir tiyatro şenliği havasında yeniden tiyatroseverleri ağırlamaya hazır. 

Müzede Sahne tiyatro şenliğine kucak açıyor

Müzede Sahne, Sakıp Sabancı Müzesi tarafından Sabancı Vakfı desteğiyle düzenleniyor. Müzede Sahne’nin sloganı “Hep Yan Yana”… 

Müzede Sahne etkinliğinin sanat yönetmeni Ayşe Draz.

17-20 Ağustos tarihleri arasında yedinci kez düzenlenecek olan Müzede Sahne, sezonun başarılı oyunları ve oyuncularını buluşturacak. 

Müzede Sahne tiyatro şöleni 

Müzede Sahne etkinliğinde bu yıl usta oyuncu Genco Erkal’ın başrolde olduğu, Dostlar Tiyatrosu tarafından sahneye konan “İmparator” adlı oyun sergilenecek. 

Sadece bu değil elbette… Genç ve başarılı oyuncu Bora Akkaş’ın başrolünü üstlendiği Talimhane Tiyatrosu yapımı “Harika Şeyler Listesi” de tiyatroseverlerle buluşacak.

Seyircinin karşısına çıkacak olan bir diğer oyun ise “Herkes Kocama Benziyor”. Kadıköy Emek Tiyatrosu tarafından sahnelenen oyunda, 2022 Afife Tiyatro Ödülleri’nde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu seçilen Pınar Güntürkün başrolde. 

Hakan Emre Ünal’ın başrolüyle Tiyatro Hemhal’in çok ses getiren oyunu “N’Olcak Bu Yusuf Umut’un Hali” oyunu da Müzede Sahne etkinliğinde yer alıyor.

Oyunlar Fıstıklı Teras’ta sahnelenecek.

Müzede Sahne yan etkinlikleri

Müzede Sahne’nin programına izleyicileri katılımcı kılan ses atölyesi, çocuk oyunları, masal dinletisi ve dans performansları eşlik edecek.

Çocukların sanat ve kültür haklarından yola çıkan bir sosyal girişim olan Atta’nın sahneleyeceği “Bully Bully” ve “Çık Dışarı” oyunları, programda yer alan bebek ve çocuk oyunları olacak.

Tiyatro BeReZe’nin tek bir durumun içinde saklı sonsuz olasılığa ve mizaha işaret eden çağdaş oyunlardan uyarladıkları “Olsa Olmalı Olabilir” başlıklı oyunu,

Yapı Kredi Kültür Sanat’ın “İstanbul’un Ulysses’i” projesi kapsamında üretilen ve akademisyen Melih Kıraç’ın yönettiği günbatımı melodrama adlı dans performansının mekânsal uyarlaması, hikâye anlatıcısı, eğitmen ve yazar Nazlı Çevik Azazi’nin Agnes Denes’in Yaşayan Piramit’i üzerine kurguladığı, Faysal Macit ve Serdar Avcıoğlu’nun müzikleriyle eşlik edeceği “Yaşayan Anlatılar” dinletisi de programda yer alacak.

Ses tasarımcısı ve araştırmacı Dr. Oğuz Öner’in Atlı Köşk’ün mekâna özgü bir ses deneyimi olarak kurguladığı Atlı Köşk’ün Ses Deneyimi atölyesinde ise ses meditasyonu, ses yürüyüşü ve ses haritalama egzersizleri uygulanacak.

Müzede Sahne için biletler, Mobilet üzerinden temin edilebiliyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.