Mylos Yayın Grubu polisiye buluşmaları düzenliyor

15.01.2017
A+
A-

Polisiye edebiyatı alınındaki faaliyetleri ile öne çıkan Mylos Yayın Grubu ‘polisiye buluşmaları’ düzenliyor. Ankara ve İzmir’deki buluşmalarda panel ve söyleşilerle polisiye sevdalıları bir araya geliyor.

Mylos Yayın Grubu polisiye buluşmaları düzenliyor. Polisiye alanında yaptıkları işlerle öne çıkan Mylos Yayın Grubu, Ankara ve İzmir’de polisiye buluşmaları düzenliyor. Polisiye alanındaki edebiyat severleri bir araya getirmeye amaçlayan buluşmaların takvimi yayınlandı. Takvime göre ilk buluşma Ankara Kitap Fuarı’nda yazar Suphi Varım’ın imza günüyle başlıyor. İmza günü 15 Ocak 2017 pazar günü düzenlendi. 

Ocak ayının ikinci polisiye buluşması 16 Ocak 2017 pazartesi günü saat 19.30’da Ankara’da düzenlenecek. Kızılay’daki Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde düzünlenecek söyleşiye Hüseyin Çukur ve Suphi Varım katılacak. Labirent Yayınları Genel Yayın Yönetmeni ve 221B dergisi editörü Hüseyin Çukur ile polisiye roman yazarı Suphi Varım polisiye tutkunları ile bir araya gelecek. Söyleşinin başlığı “Abdülhamid’den Bugüne İstibdat Günlerinde Polisiye” olarak belirlendi.

 

İZMİR’DA POLİSİYE YAZARLARIYLA PANEL 

Polisiye buluşmalarının İzmir ayağında ise “Polisiye Yazarların Gözünden Suçun Toplumsallaşması ve Adalet” başlığı ile bir panel düzenlenecek. Alsancak’ta bulunan İzmir Barosu Avukat Nevzat Erdemir Konferans Salonu’nda düzenlenecek panelin tarihi ve saati 18 Ocak 2017 Çarşamba günü saat 16.30 olarak duyuruldu. Panelde polisiye yazarları Cüneyt Ülsever ve Suphi Varım konuşmacı olarak yer alacak. Panelin moderatörlüğünü ise Avukat Oğuzhan Aslan üstlenecek. 

MYLOS YAYIN GRUBU POLİSİYE SEVDALISI

2015 yılında kurulan Mylos Yayın Grubu, bünyesinde Mylos Kitap, Labirent Yayınları, aylık kültür sanat hayat dergisi Pulbiber, iki aylık polisiye dergi 221B ve Yayıncılık Laboratuvarı markalarından oluşuyor.

Bünyesindeki Labirent Yayınları, Türkiye’nin tek polisiye yayınevi olarak hayatını sürdürüyor. Labirent Yayınları 2013 yılında, “Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Türkçede Polisiye” projesi vesilesiyle Dünya Kitap tarafından “Polisiye Edebiyata Katkılarından Dolayı” yayınevi özel ödülüne layık görüldü.

221B, Ocak 2016’da ilk sayısıyla okurların karşısına çıkacak. Dergi, adını Sherlock Holmes’ün Londra’daki evinden alıyor: 221 Baker Street. 2 aylık periyotlarla yayımlanacak derginin yayın kurulu şu isimlerden oluşuyor: Ahmet Ümit, Sevin Okyay, Erol Üyepazarcı, Algan Sezgintüredi, Özlem Özdemir, Ece Özbaş ve Hüseyin Çukur. Derginin yazar kadrosundaysa, yayın kurulu üyeleri dışında Celil Oker, Derviş Şentekin, Levent Cantek, Gülce Başer, Seval Şahin, Fulya Turhan, Cenk Çalışır, Seda Çıngay, Çağatay Yaşmut ve Oğuz Eren var.

Editör: Cem Cengiz Yarar

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.