Naim Babüroğlu 22 Gün 22 Gece Sakarya ile tarihe ışık tutuyor

Türk tarihinin dönüm noktalarından biri olan Sakarya Meydan Muharebesi’ne farklı bir bakış açısı ve hafıza tazeleme kitabı… Naim Babüroğlu’nun yazdığı 22 Gün 22 Gece Sakarya adlı kitap raflarda yerini aldı.

Naim Babüroğlu 22 Gün 22 Gece Sakarya ile tarihe ışık tutuyor. Emekli Tuğgeneral Naim Babüroğlu “22 Gün 22 Gece Sakarya” adlı kitabıyla hafızaları tazelerken, yeni bakış açıları da sunuyor. 

Türk tarihinin dönüm noktalarından birinin yaşandığı Sakarya Meydan Muharebesi’ni ele alan Naim Babüroğlu, okurlara o günlerin şartlarını ve manzarasını sunuyor. 

Modern savaş tarihinde süngü süngüye yapılan nadir savaşlardan biri… Yokluk içinde varlık yokluk savaşına hazırlanan bir millet ve ordu… Süngülerle girilen topyekûn bir savaştan kanla yazılan bir zafer destanına yolculuk.

Emekli Tuğgeneral Naim Babüroğlu’nun, Türk bağımsızlık mücadelesinin en önemli dönüm noktalarından biri olan Sakarya Meydan Muharebesi’ni anlattığı yeni kitabı 22 Gün 22 Gece Sakarya, İnkılâp Kitabevi etiketiyle raflardaki yerini aldı.    

Naim Babüroğlu’nun belgesel-anlatı türündeki yeni kitabı 22 Gün 22 Gece Sakarya’da okurlar, Viyana ile başlayarak 238 yıl süren Türk toprak kaybı ve geri çekilişinin hangi şartlar altında durdurulduğunu okuyacak; Mustafa Kemal Atatürk’ün savaş ustalığına bir kez daha hayran kalacaklar.

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.