Nalan Türkeli kitaplarını seyyar satış tezgahında yazıyor

Seyyar satış tezgahında kimi zaman meyve sebze kimi zaman oyuncak ya da kıyafet satan Nalan Türkeli beşinci kitabını da yazdı. Okurlar için imza günü düzenliyor.

Nalan Türkeli kitaplarını seyyar satış tezgahında yazıyor

Nalan Türkeli kitaplarını seyyar satış tezgahında yazıyor. Seyyar satıcı Nalan Türkeli beşinci kitabını yazdı. “Dilli Don” adlı son kitabı için Nalan Türkeli, imza günü düzenliyor.

Nalan Türkeli Kadıköy, Ümraniye ve Üsküdar’da seyyar satıcılık yaparak geçimini sağlıyor. 1996 yılında okurlarla buluşan “Varoşta Kadın Olmak” adlı kitabıyla edebiyat dünyasında dikkat çekti.

Sebze meyve tezgahında yazdığı kitaplarıyla edebiyat dünyasında var olmayı sürdüren Nalan Türkeli, 3 Temmuz 2019 Çarşamba günü saat 12.00’de kitabını imzalayacak. Kadıköy Meydanı’ndaki Ümraniye minübüslerinin son durağında seyyar tezgahında okurlarıyla buluşacak olan Nalan Türkeli, beşinci kitabını yayınlamanın heyecanını yaşıyor.

Nalan Türkeli “Dilli Don” adlı son kitabı için imza günü düzenliyor.

Nalan Türkeli, yetimhanede büyüdü. Seyyar satıcılık yaparak hayatını kazanmaya başladı. Seyyar tezgahında satış yaparken aynı zamanda kitaplarını da yazdı. “Varoşta Kadın Olmak” adlı kitabı ile dikkatleri üzerine çekti. Kitabını yazdığı 1996 yılında İstanbul Kadıköy’de balık ekmek satıyordu. “Varoşta Kadın Olmak” adlı kitabında yaşamını anlattı.

Gecekondudan çıkarak tek başına gece yarısı sebze haline gitmesi, seyyar tezgahına yüklediği ürünlere zabıtanın el koyması, rakip seyyar satıcılar tarafından ölümle tehdit edilmesi gibi zorlukların anlatıldığı ‘Varoşta Kadın Olmak’, Hülya Koçyiğit tarafından 2011 yılında filme çekilecekti. Şimdilik bu gerçekleşmese de Fransız ARTE televizyonu Nalan Türkeli’nin belgeselini çekerek yayınladı.

Nalan Türkeli’yi Kadıköy, Ümraniye ya da Üsküdar’ın caddelerine seyyar tezgahında sebze, meyve, oyuncak ve giysi satarken görüyoruz. Kendi yaşam öyküsünden yola çıkarak yazdığı “Dilli Don” adlı kitap Nalan Türkeli’nin beşinci heyecanı.

Nalan Türkeli şimdi beşinci kitabını çıkardı. “Dilli Don” adlı kitabıyla okurlarla buluşuyor. Nalan Türkeli, “Dilli Don” adlı kitabında arka mahalleden gelen, diplomasız bir seyyar satıcının yaşam mücadelesini anlatıyor.

ETİKETLER:
Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.