Kadıköy’de tiyatro festivali başladı

17. Kadıköy Belediyesi Tiyatro Festivali başladı. İki hafta sürecek olan festivalde oyunlar ücretsiz olarak sergilenecek.

Kadıköy’de tiyatro festivali başladı

Kadıköy’de tiyatro festivali başladı. Kadıköy Belediyesi tarafından düzenlenen tiyatro festivali 17’inci kez izleyiciyle buluşuyor. 

17. Kadıköy Belediyesi Tiyatro Festivali her yaz merakla bekleniyor. Ücretsiz olarak düzenlenen 17. Kadıköy Belediyesi Tiyatro Festivali başladı.

Festivalin açılış oyunu “Çiçekçi Sokağı Cinayeti” oldu. Selamiçeşme Özgürlük Parkı Amfi Tiyatro’da düzenlenen festival kapsamında 14 oyun sergilenecek.

Festivalin açılışında Kedi Sahne Sanatları’nın hazırladığı “Çiçekçi Sokağı Cinayeti” oyunu sergilendi. Oyunun yönetmeni Hakan Altıner, oyuncuları Altan Gördüm, Deniz Türkali, Özdemir Çiftçioğlu, Damla Cercisoğlu, Gökmen Kasabalı, Berkay Şengil, Sadi Özen. Oyunu 1100 kişi izledi.

Kadıköy İstanbul’un kültür başkenti

Festivalin açılış gününde Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı “Kadıköy Tiyatro Festivali artık geleneksel hale geldi. Sezonun en iyi oyunlarını burada ücretsiz olarak sergileyeceğiz. Kadıköy İstanbul’un kültür sanat başkenti noktasına geldi. Kadıköy Belediyesi de burada bir yol gösterici, bir yer sağlayıcı noktasında. Kadıköy’de hemen her gün bir oyun var. Ben bundan çok mutluyum. Bunun daha da artması için elimizden geleni yapacağız” dedi.

17. Kadıköy Belediyesi Tiyatro Festivali iki hafta sürecek. Tüm oyunlar saat 21.00’de başlayacak ve ücretsiz sahnelenecek.

Oyunların davetiyeleri her oyunun etkinlik günü saat 14.00-18.30 arası Kadıköy Belediyesi’nin Caddebostan Kültür Merkezi, Kozyatağı Kültür Merkezi, Süreyya Operası ve Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi gişelerinden alınabilecek.

17. Kadıköy Belediyesi Tiyatro Festivali oyun programı şöyle:

2 Temmuz Salı: Açık Aile / Tiyatro Yeniden

3 Temmuz Çarşamba: Tamamla Bizi Ey Aşk /Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu

4 Temmuz Perşembe: Komik Gazino / Metin Zakoğlu Tiyatrosu

5 Temmuz Cuma: Nereden Nereye / Sgm Sahne Gösteri Müzik Yapım

6 Temmuz 2019 Cumartesi: Kader Can /Bam Tiyatro

7 Temmuz Pazar: Merhaba / Dostlar Tiyatrosu

8 Temmuz Pazartesi: Şen Makas / Tiyatro Kare

9 Temmuz Salı: Hakikat, Elbet Bir Gün / Tiyatro D22

10 Temmuz Çarşamba: Üçü Bir Arada /İstanbul Halk Tiyatrosu

11 Temmuz 2019 Perşembe – Hikayeler Sabahattin Ali / Rivayet Radyosu Yayına Başladı

12 Temmuz Cuma: Teftişör / Tiyatro Adam

13 Temmuz Cumartesi: Yalnızlar Kulübü / B Planı & Toy

14 Temmuz Pazar: Tırnak İçinde Hizmetçiler / Tiyatro Hemhâl

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.