Nazım Hikmet doğum günü anma etkinlikleri

Nazım Hikmet, 117’inci doğum gününde çiçeklerle, şarkılarla, resimlerle, şiirlerle anılacak. Etkinlikler Tarabya’da Nazım Hikmet’in ülkesinden ayrıldığı son noktaya karanfil bırakılarak başlayacak.

Nazım Hikmet doğum günü anma etkinlikleri Sarıyer Belediyesi, Şişli Belediyesi ve Nâzım Hikmet Vakfı tarafından ortaklaşa düzenlenecek. Nazım Hikmet, çiçeklerle, şiirlerle, resimlerle ve müzikle anılacak.

Nazım Hikmet Ran, usta şair, romancı, oyun ve anı yazarı.

Nazım Hikmet 117. doğum yıldönümü olan 15 Ocak 2019 Salı günü saat 11.00’de Tarabya’da her yıl olduğu gibi “Nâzım’a Karanfiller” etkinliği gerçekleştirilecek. Nazım Hikmet, Türkiye’den ayrıldığı son nokta olan Tarabya’da karanfiller bırakılarak anılacak. 

Akşam ise Şişli Belediyesi Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi, Nazım Hikmet’in doğum günü etkinliklerine mekan olacak. 

Saat 18.30’da ise düzenlenecek ikinci etkinlik “Çocukların Barışı” konulu serginin açılışı olacak. 

Nazım Hikmet’in “Kız Çocuğu” şiiri, 30 kadar dile çevrilmiş ve farklı ülke çocukları tarafından resimlenerek anlatılmıştı. Nazım Hikmet Vakfı girişimi, Türkiye PEN Yazarlar Derneği ve Uluslararası Plastik Sanatçılar Derneği’nin katkılarıyla düzenlenen serginin adı “Çocukların Barışı”. Serginin sanat yönetmeni Metin Deniz. 

Saat 19.30’da ise “Barış İçin Müzik Orkestra ve Korosu” sahnede olacak. Toplumsal ve kültürel dönüşümü de gerçekleştiren “Barış için Müzik Çocuk ve Gençlik Orkestra ve Koroları” Nazım Hikmet ve barış için söyleyip çalacaklar. 

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.