Nazım Hikmet ile Piraye Aşkı Hollywood’da

29.05.2015
A+
A-

Nazım Hikmet ile Piraye aşkı Hollywood’da oyun olarak sahnelenecek. Her yıl düzenlenen halka açık bir etkinlik olan Hollywood Fringe’te, sergilenecek olan oyunda Nâzım karakterini ABD’li tiyatro oyuncusu Bryson Jones Allman, Piraye’yi ise Türk oyuncu ve opera sanatçısı Elif Savaş canlandırıyor.

Oyunun adı Devrimci Aşk/Revolutionary Love…İngilizce oynanacak. Kurgu yazar ve yönetmenliğini Fulya Diner yapıyor.  Eser, International Collective Theatre tarafından sahneye konulacak.  Türk edebiyatının iz bırakan isimlerinden Nazım Hikmet ile ‘ilham perisi’ Piraye’nin aşkını konu alan oyun ilk kez 13 Haziran’da seyirciyle buluşacak. Politik görüşleri nedeniyle  12 yıl hapse mahkum edilen Nazım Hikmet, büyük aşkı Piraye’den ayrı düştüğü süre boyunca ölümsüz eserlerini yaratmaya devam etmişti.

 

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM