Nazım Hikmet’in doğum günü için Çankaya’da kutlama

Nazım Hikmet 120. doğum gününde Çankaya’da etkinliklerle anılacak. 13 Ocak’ta başlayacak Nazım Hikmet doğum günü etkinliklerinde resim sergisi, belgesel gösterimi, konser ve tiyatro gösterisi olacak.

Nazım Hikmet’in doğum günü için Çankaya’da kutlama yapılacak. Nazım Hikmet 15 Ocak 1902’de doğdu. Sadece şiirleri, edebi eserleriyle değil arkasında kitleleri etkileyen derin bir düşünce dünyası da bırakarak dünyadan göçtü.

Şairin, 120. doğum günü için Çankaya Belediyesi anlamlı bir etkinlik düzenliyor. Nazım Hikmet’in 120. doğum günü Çankaya’da 3 büyük etkinlikle kutlanacak. 

Nazım’ın doğum gününde sergi, belgesel, konser ve tiyatro 

Çankaya Belediyesi, şair Nazım Hikmet Ran‘ı 120’nci doğum gününde üç büyük etkinlikle anacak.

Etkinlikler 13 Ocak’ta “Nazım’la 120 Yıl” Karma Sergisi’yle başlayacak. 

20 Ocak’ta Nebil Özgentürk’ün “Nazım Moskova’da” belgeseli gösterimi ve Serenad Bağcan ile Ferhat Livaneli Orkestrası konseri ile devam edecek.

Anma etkinlikleri, 21 Ocak’ta Rutkay Aziz’in yönettiği “Memleketimden İnsan Manzaraları” tiyatro oyunuyla sona erecek.

“İyi ki Doğdun Nazım Hikmet” başlığıyla gerçekleşecek etkinlikler, 13 Ocak’ta sanatçı İbrahim Demirel’in küratörlüğünde hazırlanan “Nazım’la 120 Yıl” Karma Sergisi’yle başlayacak. Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde gerçekleştirilecek sergide, 13 sanatçının Nazım Hikmet’in şiirlerinden ilham alarak oluşturdukları eserleri, 6 Şubat’a kadar ziyaretçilerle buluşacak.

“Nazım’la 120 Yıl” etkinlikleri, 20 Ocak’ta Nebil Özgentürk’ün hazırladığı “Nazım Moskova’da” belgesel gösterimi ve Serenad Bağcan ile Ferhat Livaneli Orkestrası konseriyle devam edecek. Ücretsiz düzenlenecek belgesel gösterimi ve konserin yer fişleri, 14 Ocak’tan itibaren Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nden alınabilecek.

Anma etkinlikleri, 21 Ocak’ta Rutkay Aziz’in yönettiği ve Perdeci Oyuncular Tiyatrosu tarafından sahnelenen “Memleketimden İnsan Manzaraları” tiyatro oyunuyla sona erecek.

ETİKETLER:
Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.