Necati Cumalı ödülü Öteki Ankara Müzikali’ne verildi

Türk tiyatrosunda önemli eserler üreten Necati Cumalı’nın adının yaşatılması için bu yıl ikincisi düzenlenen oyun yazma yarışmasında ödüller sahiplerini buldu.

Necati Cumalı ödülü Öteki Ankara Müzikali’ne verildi

Necati Cumalı ödülü Öteki Ankara Müzikali‘ne verildi. Bu yıl ikincisi düzenlenen Necati Cumalı Ödülleri oyun yazma yarışmasında Öteki Ankara Müzikali birinciliğe değer bulundu.

Necati Cumalı için düzenlenen anma ve ödülleri Urla Belediyesi ve İzmir Devlet Tiyatrosu işbirliğiyle Devlet Tiyatroları Urla AKM Sahnesi  tarafından düzenleniyor.

Yarışmaya katılan eserleri değerlendiren kurulda şu isimler yer aldı: Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt, Edebi Kurul Başkanı Bozkurt Kuruç, Başdramaturg Canan Kırımsoy, İzmir Devlet Tiyatrosu Müdürü Levent Ulukut, Başrejisör Hakan Çimenser, sanatçı Sedat Şenoğlu ile dramaturglar Füsun Ataman, Pınar Merterkek ve Eren Aysan.

Değerlendirme kurulu, yarışmaya başvuran 55 eserden 52’sini şartnameye uygun buldu. İlk üçe giren eserler ödül töreninde açıklandı. Türk tiyatrosuna yeni eserler kazandırılmasını desteklemek amacını taşıyan Necati Cumalı Ödülleri’nde, 2018 yılındaki ilk üç oyuna ödülleri verildi. 

2018 yılı Necati Cumalı Anma ve Ödülleri için yapılan değerlendirmeye göre birinciliğe “Öteki Ankara Müzikali” adlı oyunundaki rolüyle Cenk Türkkanı değer görüldü. Yarışmanın ödülü 10 bin Türk Lirası, Cenk Türkkanı’na takdim edildi.

İkinciliğe ise “Oyuk” adlı oyunla eser sahibi Burak Kılıç değer bulundu. İkincilik ödülü 6 bin Türk Lirası Burak Kılıç’a takdim edildi. Üçüncülüğe değer görülen “Dağınık Oda” adlı eserin sahibi Burcu Büyükakkaş oldu. 3 bin Türk Lirası para ödülü Burcu Büyükakaş’a takdim edildi.

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.