Necip Fazıl vefa durağı

Necip Fazıl vefa durağı

Şair Necip Fazıl vefa durağı kuruldu.  Kısakürek’in vefatının 33. yılı dolayısıyla İETT anlamlı bir etkinliğe imza attı. Şair, düşünür ve yazar Necip Fazıl Kısakürek için Eyüp’te vefa durağı” oluşturuldu. Daha önce Mehmet Akif Ersoy için yapılan vefa durağının ikincisi Necip Fazıl için Eyüp İskele durağında gerçekleştirildi.

İETT’den yapılan açıklamaya göre, hayata geçirdiği uygulamayı sürdüren İETT, bu kez de Türk edebiyatı ve düşünce hayatında fikirleri ve eserleriyle izler bırakan Kısakürek’in anısına bir “vefa durağı” tasarladı.

Eyüp İskele İETT durağı, vefatının 33. yılında Kısakürek anısına giydirildi. Hazırlanan durak, Kısakürek’in hayat hikayesi, şiirleri ve fotoğraflarının yer aldığı özel görsellerle süslendi.

İETT, “vefa durağı” çalışmasına İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy ile başladı. Daha sonra Barış Manço, Prof. Dr. Necmettin Erbakan, Muhsin Yazıcıoğlu, Adnan Menderes, Kayahan, Turgut Özal, Zeki Alasya, Süleyman Demirel, Kemal Sunal, Osman Yağmurdereli ve dünya şampiyonu milli güreşçi Yaşar Yılmaz için aynı vefa örneğini gösteren İETT, bundan sonra da yeni isimler için vefa durakları yapmaya devam edecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.