Nedim Saban borozan çalmayı niçin öğreniyor?

29.11.2016
A+
A-
Nedim Saban borozan çalmayı niçin öğreniyor?

Tiyatrocu Nedim Saban borozan çalmayı niçin öğreniyor? Komşuları ünlü yönetmen ve oyuncunun gürültüsünden muzdarip. Ama yine de pek ses çıkarmadıkları söyleniyor. Çünkü Nedim Saban, borozan çalmayı son oyunu Ahududu’daki rolü için öğrenmeye çalışıyor.

2017’de 35’inci sanat yılını doldurmaya hazırlanan Nedim Saban’dan komşuları son günlerde şikayetçi. Çünkü ünlü yönetmen-oyuncu Nedim Saban, yeni oyunu Ahududu için borazan çalmayı öğreniyor. Saban’ın sadece komşuları değil, köpeği Pinyon’da evdeki gürültüden muzdarip.

nedim-saban-borozan-calmayi-nicin-ogreniyor

Konuyla ilgili Nedim Saban şunları söylüyor; “Aralık ayında sahnelemeye hazırlandığımız Tiyatrokare’nin yeni oyunu Ahududu ile yönetmenliğin yanı sıra yıllar sonra sahnede olacağım. Melek Baykal ve Suna Keskin bana ‘gel birlikte oynayalım’ deyince büyük bir mutlulukla kabul ettim. Oyunda ikisinin kardeşi, Zeki rolündeyim. Zeki evin delisi ve kendisini askerde sandığı için borazan çalarak oyunda da evdekileri rahatsız ediyor. Ben de rolüm için borazan çalmayı öğreniyorum ancak bundan komşularım ve köpeğim pek hoşnut değil. Umarım çektikleri çileye değer oyun ortaya çıkınca…”

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.