Nefha ne demek

Günlük konuşmalarımızda kullanmaya kullanmaya unuttuğumuz binlerce kelime var. Bununla birlikte kimi zaman ilk kez karşılaştığımız kelimelerin anlamlarını da merak ediyoruz. Bunlardan biri de “nefa” kelimesi. Nefa kelimesi ne anlama geliyor?

Nefha ne demek? Nefha kelimesinin anlamı nedir? Nefha kelimesini günlük hayatınızda kullanıyor musunuz? Nefha nedir? Günlük hayatınızda hiç karşınıza çıktı mı?

Nefha kelimesini merak etmenizi sağlayacak bir okumanız oldu mu?

Günlük yaşantımızda aslında sahip olduğumuz ancak kullanmadığımız için unuttuğumuz pek çok kelime var. Hiç olmazsa bildiklerimizi hatırlamak için sitemizde zaman zaman kimi kelimeleri paylaşıyoruz. Bilmeyenlere anlamını da iletiyoruz.

Bugün “nefha” kelimesini sizlerle paylaşmak istedik. Nefha nedir?

Doğrusu bu metni yazan ben Cem Cengiz Yarar, ilk kez duydum ve ilk kez okudum. Nefha kelimesini bugün yeni bir kitap ismi olarak gördüm ve merak ettim.

Sezgin Kaymaz’ın yeni romanının adı Nefha. 

Nefha romanı Kırmızı Kedi Yayınevi tarafından basılacak ve 2019 yılında okurlarla buluşacak. Sezgin Kaymaz’ın Nefha romanı ile ilgili notları da sizlerle paylaşacağız.

Şimdi gelelim “nefha” kelimesinin anlamına.

Nefha, Arapça bir kelime. İki anlamı bulunuyor.

Nefha kelimesinin birinci anlamı “güzel koku” .

Nefha kelimesinin ikinci anlamı “esinti”

Türk Dil Kurumu Türkçe Sözlüğü’nde “nefhanın anlamı, güzel koku ve esinti” olarak açıklanıyor.

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM