Yılmaz Özdil Mustafa Kemal’i çocuklar için kitaplaştırdı

Mustafa Kemal’i çocuklarımıza daha iyi anlatabilmek için Yılmaz Özdil, 32’şer sayfalı 10 kitaptan oluşan kitap serisi hazırladı. Özdil, bu yıl önce büyükler için Mustafa Kemal kitabını yayımladı. Şimdi de çocuklarımız için Mustafa Kemal Atatürk kitap serisi yazdı.

Yılmaz Özdil Mustafa Kemal’i çocuklar için kitaplaştırdı. Okul öncesi çocuklarımız için Yılmaz Özdil, Mustafa Kemal Atatürk kitapları hazırladı.

Gazeteci yazar Yılmaz Özdil, bu yıl Mustafa Kemal kitabıyla okurlarla buluşmuştu. 

Şimdi ise çocuklarımız için Mustafa Kemal Atatürk kitap serisi ile Yılmaz Özdil bir başka çalışmaya imza attı. 

Kırmızı Kedi Yayınevi tarafından basılan kitaplar tek tek ya da set halinde satın alınabiliyor. 10 kitaplık seride Mustafa Kemal, çocuklara resimlerle ve fotoğraflarla anlatılıyor. 

On eserden oluşan serideki kitapların isimleri şöyle: 

“Mustafa Kemal Atatürk ve Annesi”, “Mustafa Kemal Atatürk ve Çocuk”, “Mustafa Kemal Atatürk ve Doğa”, “Mustafa Kemal Atatürk ve Hayvan Sevgisi”, “Mustafa Kemal Atatürk ve Kitap”, “Mustafa Kemal Atatürk ve Okul”, “Mustafa Kemal Atatürk ve Sanat”, “Mustafa Kemal Atatürk ve Spor”, “Mustafa Kemal Atatürk ve Spor”, “Mustafa Kemal Atatürk ve Temizlik”

Mustafa Kemal Atatürk çocuk kitapları serisi 10 eserden oluşuyor.

Mustafa Kemal Atatürk çocuk kitapları serisi rekor bir sayıyla tam 2.5 milyon adet basıldı. Kitaplar 3-7 yaş grubuna yönelik hazırlandı. 

Çizgi resimler ve fotoğraflarla Mustafa Kemal Atatürk anlatıldı. Kitaplardaki resimleri Nalan Alaca çizdi. Fotoğraflar Hanri Benazus arşivinden seçildi. Pedagojik danışman Psikolog Gülay Yaşar kontrolünden sonra kitaplar basıldı. Her kitap 32 sayfadan oluşuyor. Dileyen set halinde özel ambalajında dileyen de tek tek satın alabiliyor. 

Yılmaz Özdil, çocuklara Mustafa Kemal kitaplarının tanıtımı için kamera karşısına geçti. Sosyal medya için hazırlanan videoları takipçileri ile paylaştı. 

 

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Mustafa Kemal Atatürk ve sanat…

Yılmaz Özdil (@sozcuyilmazozdil)’in paylaştığı bir gönderi ()

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Dil Tarih Coğrafya mezunudur. Türk hikayeciliği konusunda mikro tarih çalışmaları bulunmaktadır. Kültür sanat etkinlikleri, yazar buluşmaları, söyleşiler düzenlemektedir.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.