Nevra Serezli yeniden tiyatro sahnesinde

Usta oyuncu Nevra Serezli, onbir yıl sonra tiyatro sahnesinde olacak. Nevra Serezli, ‘Ağaçlar Ayakta Ölür’ adlı oyunla seyircinin karşısında olacak.

Nevra Serezli yeniden tiyatro sahnesinde

Nevra Serezli yeniden tiyatro sahnesinde seyirciyle buluşuyor. Usta oyuncu Nevra Serezli, onbir yıl sonra tiyatroya ‘Ağaçlar Ayakta Ölür’ adlı oyunla geri dönüyor. 

Nevra Serezli, bugüne kadar ellinin üzerinde oyunda ve müzikalde rol aldı. Dormen, Çevre Tiyatrosu, Devekuşu Kabare, Tiyatro İstanbul’da oynadığı oyunlarla pek çok ödül kazanan Nevra Serezli, Tiyatrokare’nin “Ağaçlar Ayakta Ölür” oyununda sahnede olacak.

“Ağaçlar Ayakta Ölür” oyunu  3 Ocak’tan itibaren sahnelenecek. Oyun, İspanyol yazar, şair Alejandro Casona’nın dünya klasikleri arasında yer alan bir duygusal komedi.

İyilik ve sevgi kavramında yoğunlaşan oyun, dağılan aileyi bir araya getirmek için büyük bir risk alan bir adamın karısına yapmaya çalıştığı iyilik üzerine kurulu. Nevra Serezli, oyunda yüreği torun özlemiyle dolu büyükanne rolünü oynayacak.

Oyunun diğer başrol oyuncusu usta sanatçı Nuri Gökaşan. Oyuncu, bir davranışı nedeniyle vicdan azabı yaşayan ve hatasını düzeltmek için yaratıcı bir adım atan bir büyükbabayı canlandırıyor. 

Arif Güney, Burcu Kazbek, Oral Özer de oyunda rol alıyor. 

Nedim Saban’ın yönettiği ve dilimize kazandırdığı Ağaçlar Ayakta Ölür’ün dekor tasarımı Çihan Aşar, kostüm tasarımı Sadık Kızılağaç, ışık tasarımı İsmail Sağır’a ait.

Tiyatroya bu kadar ara vermesinin nedenini içine sinen bir rol bulamamak olarak açıklayan Nevra Serezli, tiyatroya uzun süre ara vermesinin nedenini, içine sinen rol bulamamasına bağlıyor. Serezli “Çok değerli tiyatro yapımcılarından  yıllardır güzel teklifler geldi, sağolsunlar hiç unutulmadım. Ancak Nedim Saban’ın önerdiği bu projeyi çok sevdim.  Oyun komedi ile dram arasında çok ince bir çizgi taşıyor. Eski bir oyun olmasına rağmen hiç eskimeyen duyguları yaşatıyor. İyiliğin altını çizen, iyilik üzerine kurulu eserlere ihtiyacımız var ” dedi.

Nedim Saban ise projeyle ilgili olarak şunları söyledi:”Tiyatrokare’nin kuruluşunda beraber çalıştığımız büyük usta Macide Tanır’dan çok dinlemiştim Ağaçlar Ayakta Ölür’ü.  Oynandığında uzun kuyruklar oluşmuş. Anılarını yazdığı Tiyatronun Cadısı kitabındaki anılarında da önemli yer tutar bu oyun. Nevra Hanım’a neredeyse 20 yıldır 20 farklı oyun yolladım, bu proje aklıma geldiği zaman siz oynarsanız, olay olur  diye mesaj attım. Ertesi gün heyecanlı bir ses duydum! Bu rol benimdir dedi ”

Ağaçlar Ayakta Ölür Oyununun Künyesi

Yazan: Alejandro Casona

Türkçesi: Nedim Saban

Yöneten: Nedim Saban

 

Dekor Tasarım: Cihan Aşar

Kostüm Tasarım: Sadık Kızılağaç

Işık Tasarım: İsmail Sağır

 

Oyuncular:
Nevra Serezli, Nuri Gökaşan

Burcu Kazbek, Arif Güney, Oral Özer

Meltem Özlevent , Mahir Akgündoğdu

 

Yapım Sorumlusu: Birnil Sarıkaş

Yönetmen Yardımcıları:  Yusuf Kerem Orak, Erdinç Doğancı

 

Ağaçlar Ayakta Ölür program tarihleri ve sahneleri

3 Ocak Cuma 20.30 Profilo Kültür Merkezi

4 Ocak Cumartesi 20.30  Profilo Kültür Merkezi

5 Ocak Pazar 18.00 Trump Kültür Merkezi

8 Ocak 20.30 Çorlu Halk Eğitim Merkezi

9 Ocak 20.30 Edirne Trakya Üniversitesi

11 Ocak Cumartesi  20.30  Water Garden Duru

12 Ocak Pazar 16.00  Profilo Kültür Merkezi

17 Ocak Cuma 20.30  Kozyatağı Kültür Merkezi

19 Ocak Pazar 17.00 ve 20.30   Kadıköy Duru Tiyatro

24 Ocak Cuma 20.30 Trump Kültür Merkezi

26 Ocak Pazar 18.00 Trump Kültür Merkezi

31 Ocak Cuma 20.30 Kadıköy Halk Eğitim Merkezi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.