Nil’de Ölüm filmini Müslüman ülkeler yasaklıyor

Nil’de Ölüm adlı film gösterime girdiği Müslüman ülkelerde vizyondan çekiliyor… Önce Kuveyt, ardından Lübnan şimdi de Tunus’ta gelen tepkiler nedeniyle film gösterimden kaldırıldı.

Nil’de Ölüm filmini Müslüman ülkeler yasaklıyor. Gal Gadot’un rol aldığı Nil’de Ölüm filmi şimdi de Tunus’ta yasaklandı. Nilde Ölüm filmi Müslüman ülkelerde yasaklanıyor. 

Tunus’ta film karşıtı gösteriler yapıldı. İsrailli oyuncu Gal Gadot‘un rol aldığı Nil’de Ölüm (Death on the Nile) filminin gösterimi nedeniyle yaşanan protestolar, yasaklamayı getirdi. 

Nil’de Ölüm filmine Müslümanlar neden tepki gösteriyor? Sorunun cevabı çok açık. Önce Kuveyt ardından Lübnan’da Nil’de Ölüm filmi gösterimden kaldırılmıştı. 

Filmde rol alan Gal Gadot, Müslümanların tepkisini çekiyor. Siyonizm karşıtı kadın hareketinin Başkanı Kaouther Saida Chebbi, “Filmin başrol oyuncusu kadın İsrailli ve İsrail ordusunda eğitim gördü ayrıca Filistin topraklarının kolonizasyonunu da destekliyor” dedi.

Film İsrailli oyuncu Gal Gadot’un geçmişte yaptığı açıklamalar nedeniyle tepkiyle karşılanmıştı.

İsrailli oyuncu, 2 bin 251 Filistinlinin öldüğü 2014 Gazze Savaşı sırasında İsrail ordusunu öven ve Hamas’ı eleştiren mesajlar paylaşmıştı.

 

ETİKETLER: ,
Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.