Nilüfer Belediyesi Tiyatro Oyunları Arıyor

06.07.2015
A+
A-
Nilüfer Belediyesi Tiyatro Oyunları Arıyor

Sanata verdiği önemle öne çıkan Nilüfer Belediyesi tiyatro oyunu arıyor. Bursa’nın Nilüfer ilçesinde sanatseverlerin yakından takip ettiği etkinlikleri ile öne çıkan etkinlikler düzenleniyor. 
Nilüfer Belediyesi 2015-2016 sezonunda sahneleyeceği 3 oyunu, Türkiye ve yurtdışında yaşayan yönetmenlerin projeleri arasında arıyor. Yeni sezon oyun listesinde yer almak isteyen yönetmenlerin 26 Haziran 2015 Cuma gününe kadar Nilüfer Belediyesi’ne başvuruda bulunmaları gerekiyor.

1999’dan Beri Kültür-Sanatçı Belediye

Nilüfer ilçesini kültür sanatla öne çıkaran belediye 1999 yılından bu yana akıllarda kalıcı etkinlikler düzenliyor. Belediyenin kurduğu Nilüfer Tiyatro yeni sezonda da iddialı projeler için çalışıyor.  Tiyatrodan sinemaya, müzikten edebiyata her alanda sayısız kültür-sanat etkinliğine ev sahipliği yapan Nilüfer Belediyesi, 2007 yılından bu yana tiyatroya daha büyük bir ilgi göstermeye başlamıştı.

Nilüfer Belediyesi bünyesinde önce Nilüfer Sanat olarak prodüksiyon tiyatrosu kuruldu. Ortak prodüksiyonlar üretildi. Nilüfer izleyicisinin tiyatroya gösterdiği yoğun ilgi, kentin büyümesi ve kentte yeni sahnelerin hayata geçirilmesi belediyeyi yerleşik bir tiyatro kurmaya yönlendirdi ve 2014 yılında Nilüfer Belediyesi “Tiyatro” kuruldu.

Alkışlar Sanat İçin

2014-2015 sezonunda sahneye koyduğu oyunlarla büyük beğeni toplayan Nilüfer Belediyesi “Tiyatro”, 2015 – 2016 sezonu için de çalışmaları yoğun bir şekilde sürdürüyor. Nilüfer Belediyesi Tiyatro sahneleyeceği biri çocuk oyunu olmak üzere üç oyunu Türkiye, Ukrayna, Japonya ve Avrupa Birliği ülkelerinde yaşayan yönetmenlerin projelerinden seçecek.

Tüm projeler, Nilüfer Belediyesi “Tiyatro” Seçici Kurulu tarafından, isim gözetmeksizin, nitelik ve kentin yapısına uygunluğu açısından değerlendirilecek. Başvuracak yönetmenlerin, oyun bütçesinin de içerisinde olacağı bir proje dosyasıyla 26 Haziran 2015 Cuma gününe kadar başvuruda bulunması gerekiyor.

Başvurular için

Başvurular 8 kopya olarak kargo ile ya da elden Nazım Hikmet Kültürevi Yüzüncü Yıl Mahallesi, Uğur Mumcu Bulvarı No: 7-A Nilüfer/Bursa adresine yapılacak. İseteyenler 224 413 2737 numaraları telefondan veya  www. nilufer.bel.tr/nilufertiyatro,  www.nilufertiyatro.com
ve tiyatro@nilufer.bel.tr adreslerinden bilgi alabilirler.

Nilüfer Belediyesi Tiyatro Seçici Kurulu’nun yapacağı değerlendirme sonrasında seçilen projeler 3 Temmuz Çarşamba günü açıklanacak.

Nilüfer Belediyesi “Tiyatro” Seçici Kurulu şu isimlerden oluşuyor:
Ali Düşenkalkar – Oyuncu, yönetmen
Altuğ Görgü – Oyuncu, yönetmen
Bora Özkula – Oyuncu, yönetmen
Cem Uslu – Oyuncu, yazar, yönetmen
Ebru Kara – Oyuncu, yönetmen
Emre Feza Soysal – Nilüfer Belediyesi Sanat Danışmanı
Murat Karasu – Oyuncu, yazar, yönetmen
Özge Özder – Oyuncu

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.