Metin Altıok Şiir Ödülü Salih Bolat’a

2015 Metin Altıok Şiir Ödülü sahibini buldu. Metin Altıok Şiir Ödülü, uzun yıllardır şiirimizde kendine has, farklı sesiyle yer edinmiş usta şair Salih Bolat’ın ‘Atların Uykusu’ adlı kitabına verildi. 2015 Metin Altıok Şiir Ödülü’ne, ‘Atların Uykusu’ adlı kitabıyla Salih Bolat değer görüldü. Doğan Hızlan başkanlığında Hilmi Yavuz, Güven Turan, Ahmet Telli, Ali Cengizkan, Haydar Ergülen ve Eray Canberk’ten oluşan Seçici Kurul, ödülün veriliş gerekçesini şu şekilde açıkladı:

“Salih Bolat, doğayı ve dünyayı dinleyerek biriktirdiği şiirini, Türk şiirinin büyük ve derin akışına katarak uzun soluklu bir şiire dönüştürmesini bildi. Atların Uykusu bir iç sesin güçlü aklı kurması, hayallemesi, kurgulaması, hesaplaşmasının ilgi çekici bir örneğini oluşturuyor.”

Ödül Töreni Eylül ayında ileride belirtilecek bir günde yapılacaktır.

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.