Nobel ödül törenine pandemi iptali

22.07.2020
A+
A-

Nobel ödül törenine pandemi iptali. Dünyanın en prestijli ödüllerinden olan Nobel için düzenlenmesi planlanan törenin iptal edildiği açıklandı. Nobel Vakfı tarafından yapılan açıklamaya göre ödül töreni yapılmayacak. Ödüller “yeni bir şekilde” takdim edilecek. Ancak bu yeni şeklin ne olduğu açıklanmadı. 

Nobel Vakfı Başkanı Lars Heikensten “Bu, herkesin bazı tavizlerde bulunması ve yeni şartlara tamamen adapte olması gereken özel bir yıl” açıklamasını yaptı.

Nobel Ödülleri için her yıl aralık ayının ikinci haftasında düzenlenen tören yaklaşık 60 yıldır ilk kez iptal edildi. İptal gerekçesi Corona19 virüsüne karşı tedbir… 

Dünyanın en prestijli ödüllerinden Nobel’in sahiplerini belirleyen Nobel Vakfı, kazananların açıklanacağını ancak kazananlara ödüllerinin “yeni bir şekilde” takdim edileceğini duyurdu.

Nobel Ödül Töreni en son 1956 yılında Sovyetler Birliği’nin Macaristan’ı işgalini protesto amacıyla iptal edilmişti. Tören 1. ve 2. Dünya savaşları sırasında da yapılmamıştı.

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.