Nuran Uzun Turan öyküleri ile edebiyat dünyamızda

Nuran Uzun Turan öyküleriyle edebiyat dünyamızda sağlam adımlarla yürüyüşünü sürdürüyor.

Nuran Uzun Turan öyküleri ile edebiyat dünyamızda yeni yazarlar arasında yerini aldı. Edebiyatın ‘öykü’ dalında üretim yapan Nuran Uzun Turan, Kent Öyküleri adlı kolektif eserde “Sahibini Bekleyen Mektuplar” adlı öyküsü ile okurlarla buluştu. 

Barış İnce, Nebil Özgentürk, Haydar Ergülen, Şükrü Erbaş ile birlikte toplam 41 yazarın eserlerinin bulunduğu Kent Öyküleri, Yegane Yayınevi etiketiyle raflarda yerini aldı. İzmir Yazı Atölyesi’nde Barış İnce eğitmenliğinde kendilerini geliştiren yeni yeteneklerin eserleri ile edebiyatımızda önemli yerleri bulunan yazarların eserleri aynı kitapta buluşturuldu. 

Nuran Uzun Turan da aynı atölyede eğitim gören öykü yazarlarından… Ancak onun okurlara ulaşan ilk öyküsü “Sahibini Bekleyen Mektuplar” değil. Nuran Uzun Turan öyküleri daha önce de 3 ayrı kitapta yer aldı.

Umutlu Öyküler, Hayatı Kaçırma Sen Bir Yolu Var İstersen, Türk İllerinde Çocukluk günleri adlı kolektif kitaplarda Nuran Uzun Turan öyküleri ile okurlarla buluşmuştu. Hayatı Kaçırma Sen adlı kitaptaki öyküler Türkiye genelinde 600 eser arasından seçilerek basılmıştı. Kitabın geliri Kas Hastalıkları Derneği’ne bağışlandı. 

Türk İllerinde Çocukluk Günleri adlı kitap ise Türk Cumhuriyetlerinden ve Türkiye’nin farklı illerinden amatör ve profesyonel yazarların çocukluk öykülerinden oluşuyor. Geliri ile elliye yakın üniversite öğrencisinin eğitim öğretim hayatına destek olunuyor. 

Nuran Uzun Turan, Mario Levi’nin ileri düzey yazı atölyesindeki çalışmalarda yer aldığını belirterek “Şu günlerde kendi öykü kitabım için çalışıyorum.” dedi 

 

ETİKETLER:
Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.