Rihanna Ulusal Kahraman Nişanı ile onurlandırıldı

30.11.2021
A+
A-

Dünyaca ünlü Barbadoslu şarkıcı Rihanna ülkesinde Ulusal Kahraman Nişanı ile onurlandırıldı.

Rihanna Ulusal Kahraman Nişanı ile onurlandırıldı. Barbados’un, İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth ile bağını kopardığı ve cumhuriyetin ilan edildiği törende Rihanna’ya Ulusal Kahraman Nişanı verildi.

Barbados, dünyanın en genç cumhuriyeti oldu. İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth ile bağını koparan Barbados, dünyanın en genç cumhuriyeti unvanını aldı. Barbados’taki cumhuriyet töreninde ülkenin dünyaca ünlü şarkıcısı Rihanna da vardı. Rihanna’ya törende Ulusal Kahraman Nişanı verildi.

Barbados, 396 yıldır İngiltere’ye ve monarşiye bağlı bir ülkeydi. Barbadoslu dünya yıldızı şarkıcı Rihanna’ya ise cumhuriyetin ilanıyla birlikte ulusal kahraman nişanı verildi.

Karayipler’deki ada ülkesi Barbados, İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’den ‘Devlet Başkanı’ unvanını alarak, 396 yıldır devam eden süren resmiyeti sonlandırdı.

Başkent Bridgertown’da yapılan törende Sandra Mason yemin ederek devletin başı görevini devraldı.

Cumhuriyetin ilan edildiği tören, ülkenin bağımsızlığının da 55. yıl dönümünde gerçekleşti.

Ülkenin yönetim şeklini değiştirdiği törene, İngiltere veliaht Prensi Charles ve Barbadoslu şarkıcı Rihanna da katıldı.

 

ETİKETLER:
Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.