Odak Yazar Söyleşileri Mahir Ünsal Eriş’i ağırlıyor

03.03.2016
A+
A-

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin geçen yıl başlattığı ve her ay bir yazarı konuk ettiği Odak Yazar Söyleşileri şubat ayında Mahir Ünsal Eriş’i ağırlayacak.  

1980 yılında Çanakkale’de doğan yazar, Bandırma’da büyüdü. Arkeoloji alanında tamamladığı lisans eğitiminden sonra çeşitli dillerden kitaplar, makaleler, öyküler çevirdi ve halen de devam etmektedir. Öykülerini topladığı “Bangır Bangır Ferdi Çalıyor Evde…” adlı ilk kitabı 2012 yılında İletişim Yayınları’ndan çıkan yazar ardından 2013 yılında “Olduğu Kadar Güzeldik” adlı öykü kitabını yayınladı. 2014 yılında, 60. Sait Faik Hikaye Armağanı’na layık görülen Eriş, öykülerinde naifliği ve yalın diliyle dikkat çeken yazarlar arasında.

Mahir Ünsal Eriş’in ilk romanı “Dünya Bu Kadar” geçen yıl yayınlandı.

Kimi gazete ve dergilerde futbol yazıları da yazan Eriş, kitaplarındaki biyografisinde belirtildiği üzere, Gençlerbirliği taraftarıdır. 

19 Şubat’ta gerçekleşecek ve moderatörlüğünü Ayşe Gülen Eyi’nin yapacağı etkinlikte Mahir Ünsal Eriş ile edebiyatın kederli erkekliğini, erkeklik hallerini ve edebiyatımın bugününü konuşulacak.

“Odak Yazar Söyleşileri”ne daha önce Burhan Sönmez, Murat Yalçın ve Nermin Yıldırım katılmıştı. Mahir Ünsal Eriş’in ardından ise etkinliğin konukları 4 Mart’ta Ece Temelkuran, 24 Mart’ta Karin Karakaşlı, 15 Nisan’da Alper Canıgüz ve 6 Mayıs’ta Kemal Varol olacak.

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.