Oğuz Atay’ın mezar taşı temizlendi

Geçtiğimiz günlerde el yazılarıyla karalama defterine dönmüş gibi duran Oğuz Atay’ın mezar taşı temizlendi. Oğuz Atay’ın mezar taşının temizlenmesi için okur-hayran kitlesi sosyal medya üzerinden bir kampanya başlattı. Kampanya üzerine bugün temizlik yapıldı.

Oğuz Atay’ın mezar taşı temizlendi

Edirnekapı Sakızağacı Mezarlığı’ndaki Oğuz Atay’ın kabri son günlerde başta edebiyat severler olmak üzere pek çok kişinin ilgi alanına giren haberle gündeme geldi. Oğuz Atay’ın mezar taşına ‘hayranları’ duygularını ifade eden kargacık burgacık, şekilsiz şemalsiz yazılar yazmışlardı. Oğuz Atay’ın ‘hayranlarına’ karşı olan diğer ‘hayranları’ ise bugün yazılanları sildi ve mezar taşını temizledi. Mezar taşının çirkin hale geldiğini düşünen hayranları bugün temizlik için bir araya geldi. Titizlikle yapılan temizleme işleminin ardından mezar taşı eskisi gibi pür-i pak hale geldi. 

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.