Ölü Ozanlar Derneği tiyatro seyircisi ile buluşacak

06.09.2019
A+
A-

Bir edebiyat uyarlaması olarak sinema seyircisinin çok sevdiği Ölü Ozanlar Derneği, ülkemizde tiyatro oyunu da oldu. Geçtiğimiz yıllarda farklı gruplar tarafından sahneye taşınan Ölü Ozanlar Derneği, yeni sezonda da seyircinin karşısında olacak.

Ölü Ozanlar Derneği tiyatro seyircisi ile buluşacak

Ölü Ozanlar Derneği tiyatro seyircisi ile buluşacak. N.H. Kleinbaum’un romanı Ölü Ozanlar Derneği, Gökçe Biçer tarafından tiyatro sahnesine taşındı. 

Ölü Ozanlar Derneği daha önce de farklı gruplar tarafından sahnelenmişti. Gökçe Biçer’in tiyatroya taşıdığı Ölü Ozanlar Derneği tiyatro oyununu Hakan Altıner yönetti. 

Ölü Ozanlar Derneği tiyatro oyunu 11 Ekim 2019 tarihinde seyircinin karşısında olacak. 

Ölü Ozanlar Derneği oyununda yönetmen Hakan Altıner aynı zamanda edebiyat öğretmeni John Keating karakterine hayat veriyor. 

Oyunda Tayfun Yılmaz, M. Sadi Özen, Efe Yeşilay, Can Türkdoğan, Metin Hasgül, Mekin Sezer, Berkay Şanveren, Emre Çoldur, Enes Daniş, Onur Yaldız, Alev Sezer, Gökhan Dost, İrem Uğural, Kübra Madak rol alıyor. 

Ölü Ozanlar Derneği tiyatro oyunu aşırı disiplinli bir yatılı okuldaki gençlerin yaşadıklarını anlatıyor. Ergenlik çağındaki birkaç genci merkezinde tutan oyunda sorunlar ve çözümler ortaya konuluyor. Okul ve aileler tarafından gençlerin üstlerine yüklenen başarılı olma sorumluluğu bir sorundur. Aileler gençler için bir gelecek seçmiştir. Ancak gençler kendi istediklerini yapmak için önlerindeki engelleri kaldırmak ve bu sorunlarla da başa çıkmak zorundadırlar. Sorunlar ve başa çıkma yöntemleri sahneden seyirciye ulaşacak. 

Ölü Ozanlar Derneği oyununun konusu

Ölü Ozanlar Derneği oyunun konusu bir yatılı okulda geçiyor. Aşırı disiplinli bir yatılı okulda ergenlik çağındaki birkaç öğrencinin yaşadıkları sahneye geliyor. Okul ve aileler gençlerin üstüne başarılı olma yükünü yüklemişlerdir. Okula yeni atanan öğretmen John Keating, gençlerin hayata bakışlarını değiştirir. Onlara yeni bakış açıları katar. Şiir dünyasına girmelerini, günü en iyi şekilde değerlendirebilmelerini sağlar. 

Ölü Ozanlar Derneği, 11 Ekim 2019 Cuma günü saat 20:00’de Maslak’ta İninal Espor Arena 42 ‘de sahnelenecek. 

 

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.