Cevahir Çokbilir ödülünü photoshop ile aldı

ABD’de düzenlenen ödül törenine maddi imkansızlıklar nedeniyle gidemeyen yönetmen Cevahir Çokbilir için hazırlanan photoshop günün konusu oldu.

Cevahir Çokbilir ödülünü photoshop ile aldı

Cevahir Çokbilir ödülünü photoshop ile aldı. Kar Zamanı filmi Los Angeles Uluslararası Kısa Film Festivali’nde “En İyi Sinematografi” dalında birinci oldu. Ancak Antalyalı yönetmen Cevahir Çokbilir, maddi imkansızlıklar nedeniyle ödül törenine katılamadı. Ödülü kendisine kargo ile gönderilecek. 

Ancak başarılı yönetmenin sevenleri, onun parasızlık yüzünden ABD’ye gidip ödülünü alamamasına karşılık bir photoshop oyunu yaptılar. Cevahir Çokbilir’i photosop ile ödül töreninde ödülünü almış bir hale getirdiler. Ortaya çıkan fotoğrafı Cevahir Çokbilir sosyal medya hesabından paylaştı. 

Cevahir Çokbilir, annesinin 12 Eylül 1980 askeri darbesinde yaşadıklarını “Kar Zamanı” filmiyle beyaz perdeye aktardı. Los Angeles Uluslararası Kısa Film Festivali’nde 5 binden fazla filmin yarıştı. Festival jürisi Kar Zamanı filmine “En İyi Sinematografi” ödülünü değer buldu. 

Ancak Cevahir Çokbilir ödülün kendisine değer bulunmasına sevinmesine rağmen ABD’deki törene gidemedi. Çünkü film bütçesinin neredeyse yarısı kadar olan seyahat giderlerini karşılayadı.

Cevahir Çokbilir, 29 Ağustos 2019’da Hollywood’ta Raleigh Stüdyoları’nda düzenlenen törene katılamadı. Ancak onu sevenler güzel bir photoshop oyunu yaparak Cevahir Çokbilir’e ‘ödülünü verdiler’. 

Cevahir Çokbilir, Instagram hesabından bu fotoğrafı paylaştı. Paylaşımında şöyle dedi: “Ülkemi ve ülkemin insanlarını bu yüzden seviyorum.. ABD’de Los Angeles International Short Film Festival Independent Shorts Awards’ta 5.000’den fazla film arasından En İyi Görüntü Yönetmeni ödülünü aldık, ödülü almaya gidemedik diye photoshop ile bizi oraya götürecek kadar güzel insanlar var bu ülkede.. Teşekkür ederim.”

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Ülkemi ve ülkemin insanlarını bu yüzden seviyorum.. ABD’de Los Angeles International Short Film Festival Independent Shorts Awards’ta 5.000’den fazla film arasından En İyi Görüntü Yönetmeni ödülünü aldık, ödülü almaya gidemedik diye photoshop ile bizi oraya götürecek kadar güzel insanlar var bu ülkede.. Teşekkür ederim @star.trail 🙏 #losangeles #independentshortsawards #hollywood #film #Turkey #Türkiye #KARZAMANI #SNOWFALLTIME #2018 #2019 #cinematographer #cinematography #sinema #antalya #hatay #antakya #izmir #iskenderun #turkishcinema #istanbul #ankara @independentshortsawards @oguzaksac @cokbilirnaciye @talipcokbilir @halukleventacil

Cevahir Çokbilir (@cevahircokbilir)’in paylaştığı bir gönderi ()

 

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.